(Видео) Интервју на Зоран Заев за НОВА ТВ: На утрешниот протест очекувам над 100...

Подготвен сум да си дадеме оставки со Груевскиа за доброто на Македонија, вели Зоран Заев во интервју за НОВА во кое зборува за аферата “Поткуп”, за утрешниот протест, за случувањата во...

(БОМБАСТИЧНО ИНТЕРВЈУ) Митевски: Неискусни полицајци биле ставени во ситуација да гинат во самите возила...

Имам информации дека на околу 50 отсто од безбедносните сили ова им била прва акција и се ставени во таква ситуација да гинат во самото возило на влезот од...

ДОМ излегува од Владата, бара преодна влада и избори

Преодна влада и избори се единствено решение за длабоката политичка криза, вели Лилјана Поповска, претседателка на ДОМ, во интервју за Утрински весник. “Потесното партиско раководство, односно членовите на Извршниот одбор...

(Видео) Андреј Жерновски: Груевски преговара со странците да биде амнестиран

Интервју на НОВА со градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски: За неуспешниот референдум и пораката за демократија која со него беше пратена, што планира опозицијата после големиот митинг, што...

(ВИДЕО) Заев: Режимот ќе се урне со ненасилни протести, a Македонија никогаш не била...

Меѓуетнички побезбедна Македонија мислам дека и никогаш порано не била, паради тоа што народот е гарант и чувар на мирот. Може да има само мешетари и бандити, со кои...

(Видео) Интервју со Заев : Во Мај најверојатно ќе се случи најмасовниот протест во...

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју  за ЛокалноМК одговара на повеќе  прашања врзани за случајот „Пуч“,  говори за последните пораки  на меѓународната заедница, за мотивот на оставките на ДУИ, случувањата...

(Видео) Зоран Заев за инцидентот во Гошинце: Премногу индикативна работа, но невозможна мисија за...

Лидерот на опозицијата Зоран Заев  во интервју за Локално.МК, ги осуди  последните настани во Гошинце и изјави дека тоа се премногу индикативни работи. Народот е сплотен во овие времиња во борба за слобода и...

(Видео) Спасовски за БХРТ: Решението мора да биде политичко со вклученост на ЕУ

https://www.youtube.com/watch?v=tQn3D-uCHDU&feature=youtu.be Дел од интервју на генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, дадено за јавниот радио-телевизиски сервис на Босна и Херцеговина (БХРТ) СПАСОВСКИ ЗА БХРТ: РЕШЕНИЕТО МОРА ДА БИДЕ ПОЛИТИЧКО СО ВКЛУЧЕНОСТ...