(ВИДЕО)Стево Пендаровски: На Катица Јанева ќе и биде лесно за кратко време да поднесе...

Ви го пренесуваме интервјуто на Стево Пендаровски кое го даде во за емисијата „10 минути“, која вечерва се емитуваше на телевизија „21“. https://www.youtube.com/watch?v=FK-AWhhVjQ4

(ВИДЕО)Фрчкоски: Обвинителите кои ја блокираат Јанева да и се извинат на нацијата

Професорот Љубомир Фрчкоски во интервју за НОВА говори за улогата на странците во надминување на секојдневните опструкции од власта, за обвинителката Катица Јанева и неговите очекувања кога ќе бидат објавени кривични...