Заев за Дојче Веле: Груевски ќе се обидува да ги избегне обврските од Пржино...

– Груевски ќе се обидува на разни начини дa ја избегне реализацијата на преземените обврски. Но, тоа ние нема да му го дозволиме, ниту ќе му го дозволат меѓународните...

Венко Андонов : Тонеме како фирми и граѓани, а други извлекуваме од кал, време...

Лошата страна со изјавата на Ван Хул е што за подобрување на профитабилноста на оваа фирма, владата од наши пари издвоила 17 милиони евра (според јавно искажаните податоци). Излегува...

Марјан Стаменковски: Од стар вмровец до жртва на тероророт на ДПМНЕ

Тој е стар вмровец, со партиска книшка од 1994 година. Речиси цели 20 години е поддржувач на политиките на владејачката партија. Стаменковски вели дека секогаш бил готов да направи...

(Видео) Ременски: Имаме докази дека има граѓани со повеќе матични броеви

  Имаме случаи кога еден граѓанин има повеќе матични броеви, имаме документација за три матични броеви на еден граѓанин. Тоа е доволен предизвик за истражувачкото новинарство да ги открие, вели...

Сопругата на Дуле: Никогаш нема да го заборавам моментот кога мојот сопруг плачеше по...

По објавеното интервју на Коки, дел од дуото Дуле и Коки, сопругата на Дуле напиша емотивен текст во кој за порталот Доказ во кој ја споделува својата болка но и што...

Заев: Можна е светла иднина за Македонија и ослободување од режимот што ја зацрни!

Во интервју за порталот МКД.мк опозицискиот лидер Зоран Заев зборува за битката со режимот на Груевски, за договорот од Пржино и колкави се шансите договореното да се спроведе, за...

Максим Димитриевски: Обвинителството е глуво за кумановските случувања!

1. На истекот од двата месеца од дводневниот конфликт во Куманово, во кој животот го загубија осуммина припадници на МВР, вие како претседател на Советот на Општина Куманово, поставивте...