Трифун Костовски: Ќе дејствуваме опозициски

Засега не планираме да прераснеме во политички субјект кој ќе учествува на претстојните избори, но и тоа може да се случи ако оцениме дека тоа е во интерес на...

(ВИДЕО) : ШОУ на Петар Гошев во „Вин-Вин“

Ви го пренесуваме вчерашното издание на емисијата „Вин-Вин“ на 24 Вести каде гостуваше Петар Гошев – поранешен Гувернер на НБРМ. https://www.youtube.com/watch?v=cOJ8uw4xVwQ

(ВИДЕО) Во интервју со Чом на Телма направено на сред ливада, Стево Пендаровски го...

Чом по втор пат ја турка темата "трет пат" со што ја држи во актуелност оваа тема која дојде од нигде никаде и најверојатно е нарачка на Грујо и Мијалков. Чом свесно...

(ВИДЕО) Прво интервју со Катица Јанева: Очекувам голема меѓународна поддршка за случаите

Специјалната обвинителка Катица Јанева своето првото интервју за медиумите го даде за24 Вести. Обвинителката вели дека по формирањето на нејзиниот тим ќе отпочне со процесирање на првите предмети. Освен 27те предмети...

(ВИДЕО) НЕБЛАГОДАРНА ПЕРФИДНА КАЛАШТУРА И КУРТИЗАНА: Иако влезе во парламент на грбот на СДСМ,...

Која епска интергалактичка перфидна неблагодарна кучка!!! Влезе во парламент на грбот на СДСМ и тоа преку ред поради партиска стратегија, потоа му сврти грб на СДСМ и направи голема...

(ВИДЕО) НЕВИДЕНА БУДАЛАШТИНА НА ЧОМОВСКИ НА ТЕЛМА: Заев се договорил со Груевски за лидерот...

Неверојатно тврдење на искусниот Чом кое е рамно на гаф и на невидена будалаштина! Во последната емисија Топ Тема тој кажа дека се сомнева оти Заев се договорил со...

Фрчкоски: Израелската служба ќе достави се што треба за случајот со опремата за прислушкување

За работата на специјалната обвинителка потребни се интегритет и храброст, многу работа и анализа. Обвинителката треба да направи приоритети за случаите, а главната работа е одговорноста за тајното прислушување,...