(ВИДЕО) МЕГА МЕГА СКАНДАЛ НА ТЕЛМА, ЧОМ ГАСИ СТРУЈА КАКО ЕМИЛ СТОЈМЕНОВ: Под изговор...

Порталот мактел.мк објави писмо на читател кој укажува на скандалозно однесување на Чом или поточно гасење струја во студиото на Телма како што тоа го правел Емил Стојменов во Канал...
video

(Видео)Петар Гошев повторно РАСПУКА по хомо економикусот Грујо и неговата прилепска економија: Државата е...

Државната каса е бунар без дно. За две години, долгот кон странство е диплиран. Кој и како ќе одговара за евентуален банкрот на државата. На оваа тема разговараа поранешниот...

ЖЕЖОК ШАМАР ЗА ГРУЕВСКИ – Шефицата на Светска Банка за Југоисточна Европа, Елен Голдстајн:...

Во врска со високото рангирање на Македонија на листата на „Дуинг бизнис“, овде се отворија многу дискусии, во смисла дека тоа не ја отсликува реално економската ситуација. Како тоа...

(ВИДЕО) Гуштеров: Министрите на СДСМ мора да ја спречат пропагандата со државни пари!

Ако во Македонија постоеше етика и морал, кои се длабоко закопани, премиерот Никола Груевски по вчерашниот договор за влез на СДСМ во извршната власт, требаше да даде оставка, но...

(ВИДЕО) Еве зошто режимот се плаши од аферата “Телеком” и маестрална анализа за тоа...

Обвинителството уште во 2007 година ги доби првите документи за сомнителните трансакции во Телеком. Од тогаш молк и во Владата и во Обвинителството. Слаѓана Тасева од Транспаренси Интернешнл и...
video

(ВИДЕО) Гарет: Има многу работа за кредибилни избори во април

Одржувањето на кредибилни избори во април следната година значи дека има многу работа во меѓувреме, и потребно е не само политичките лидери во земјата, туку и институциите, медиумите, граѓанскиот...
video

(ВИДЕО) Ордановски: Не очекувам Груевски да се кандидира на следните избори

Политички аналитичар Сашо Ордановски во гостувањето на вестите на Ал Џезеира Балканс изрази сомневање дека премиерот Никола Груевски ќе се кандидира на следните избори во април, јави А1 он. -...

Гошев: Јавниот долг одамна е над 50 отсто од БДП

Манипулација е да се претставува како успех прогнозата од Брисел дека македонската економија наредната година ќе оствари раст од 3,5 отсто, вели поранешниот гувернер на Народната банка, Петар Гошев....