Зеколи: Заев со бомбите ја разоткри мимикријата дека наместо демократска власт, „длабоката држава“ владее...

Уривање на системот, кој беше воспоставен во Македонија од 1945 година, за потоа тој систем да претрпи мимикрија во годините на независност на државата, е првиот чекор кон создавањето...

(ФОТО + ВИДЕО) СКАНДАЛ, ДИРЕКТОРОТ НА КОНРАД АДЕНАУЕР ЗБЕСНА ПОРАДИ ПРАШАЊАТА НА САШЕ ПОЛИТИКО:...

Еве од кого учи за демократија и слобода на медиуми ВМРО ДПМНЕ. Директорот на германската десничарска невладина фондација Конрад Аденауер, финансирана од владата на Германија и во чиј управен...

ШОКАНТНО ИНТЕРВЈУ НА ПРОФЕСОРОТ И СОВЕТНИК НА ДПМНЕ ВО ГРАД СКОПЈЕ, ВЛАДО ПОПОВСКИ: Бомбите...

Шокантно интервју на професорот и советник во град Скопје од редовите на ДПМНЕ, Владо Поповски кој за порталот Фактор.мк фрла дрва и камњења по владата на ВМРО ДПМНЕ: Собранието, во...

(ВИДЕО) Шеќеринска за 360 степени: Нема договор без преодна влада

Ви го пренесуваме вчерашното издание на емисијата 360 степени на Алсат-М телевизија во кое гостуваше заменик-претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска. Тема на разговорот беа преговорите со посредство на еврокомесарот Јоханес Хан, епилогот...

(ВИДЕО) Фрчкоски: Ако нема договор, СДСМ ќе го радикализира отпорот

Проф. Љубомир Фрчкоски во интервју за НОВА, говори за непопустливоста на Груевски и Заев, за евентуална интервенција на американскиот фактор и за потребата од експертска а не од политичка влада. Интервјуто...

(ВИДЕО) Петар Гошев РАСПАЛИ: Во владата седат „гангстери“ кои ги полнат своите сметки надвор...

Ви го пренесуваме интервјуто со екс-гувернерот на Народната банка, Петар Гошев, за емисијата Економски магазин на Алсат-М телевизија: https://www.youtube.com/watch?v=sZlJC-aQLPY Eкономски магазин: Како ја толкувате првичната изјава на гувернерот Димитар Богов за можен...

(Видео) Заев за „Jeta në Kosovë“: Македонците да го учат албанскиот како втор јазик

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев при гостувањето во емисијата „Jeta në Kosovë” која се емитува на косовската телевизија РТК1 истакна дека Македонците треба да го учат албанскиот јазик како...

ЛАЗАРЕВИЌ: РЕЧИСИ СИТЕ МИНИСТРИ ВО ВЛАДАТА СЕ ВКЛУЧЕНИ ВО КРИВИЧНИ ДЕЛА НЕЗАМИСЛИВИ ЗА НОРМАЛНИОТ...

Се чувствувам одговорен донекаде дека Груевски стана премиер - вели овој опозиционер на Грувски во неговата партија во интервјуто за еден бугарски медиум. - Во 2006 година искрено верував...

Следете не

11,637FansLike
556FollowersFollow
465FollowersFollow

Живот

Апел за помош на Стефани Стојческа

Стефани Стојческа има потреба од третмани на клиника во Турција, со цел да  и се подобри состојбата. Таа има тежок инвалидитет кој го стекнала...

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО : АКТИВИСТИ НА УМС ОД ОПОЗИЦИСКАТА ВМРО-ДПМНЕ ПОКРАЈ ДЕПОНИЈАТА ВО СТРУГА СЕГА...

Пожарот кој избувна денеска попладне а кањонот Матка поради ветрот се шири кон село Шишево и кон Водно, бил подметнат, а пироманот бил фотографиран од туристи, пренесуваат медиумите. Пожарот...

(ХОРОР ВИДЕО) Огромни ОГНЕНИ ЈАЗИЦИ кај селото Требовље, пожарот се зголемува се повеќе и...

Пожарот кој се заканува да уништи цело село во Поречието во моментов гори од повеќе страни на село Требовље во општина Македонски Брод. Селаните таму...