(ВИДЕО)Стево Пендаровски: На Катица Јанева ќе и биде лесно за кратко време да поднесе...

Ви го пренесуваме интервјуто на Стево Пендаровски кое го даде во за емисијата „10 минути“, која вечерва се емитуваше на телевизија „21“. https://www.youtube.com/watch?v=FK-AWhhVjQ4

(ВИДЕО)Фрчкоски: Обвинителите кои ја блокираат Јанева да и се извинат на нацијата

Професорот Љубомир Фрчкоски во интервју за НОВА говори за улогата на странците во надминување на секојдневните опструкции од власта, за обвинителката Катица Јанева и неговите очекувања кога ќе бидат објавени кривични...

(ВИДЕО) Интервјуто на Зоран Заев за „Топ тема“ на Телма: Има нови докази за...

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во во интервју за Телма кое Боби Христов го направи во Израел, а се емитуваше вчеравечер во Топ тема. вели дека СДСМ има нови...

(ВИДЕО)Ден Дончев ја открива вистината за „огромното мнозинство“ од дијаспората кое го поддржува Грујо:...

Интервју со екс генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Ден Дончев за НОВА: Говори за нерегуларностите во гласањето на дијаспората во Австралија, за аферата Телеком, како и за корупцијата во Македонска банка,...

(ВИДЕО) Рамадани: Ова е голем проект на прочистување со криминалните политички структури во регионот

„Оваа работа ќе оди до крај. Сите кои се огрешиле преку криминални дејанија, нема спас за нив. Тие се свесни дека ова е процес штој мора да оди до...
video

(ВИДЕО) НЕУТРАЛЕЦОТ СЕ ИЗГЛУПИРА: Сашо Клековски фати да ги брани Талат и Мукоски, присутните...

Аналитичарот Сашо Клековски поштено се изглупира на 24 вести. Фати да го брани законот на Талат и Мукоски наводно поради тоа што опозициските портали најавиле секс бомби за власта...