(ВИДЕО) Катица Јанева за ДВ: Очекувам дека Груевски ќе биде изведен пред суд и...

Катица Јанева е апсолутно убедена оти СЈО ќе добие можност до крај да ја заврши својата работа. Во интервју за Дојче веле, таа оценува дека во изминатите 10 години...
video

(ВИДЕО) Џафери: Да не беше обезбедувањето, ќе имаше жртви

Да не беше обезбедувањето, ќе имаше жртви, затоа што целта на демонстрантите беше елиминација на неколкумина пратеници, изјави вчера Талат Џафери во вчерашното интервју за емисијата „Клик плус“ на...
video

(ВИДЕО) Заев за српски Курир : Македонија има нова влада!

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вечерва даде специјално интервју за тиражниот српски дневен весник Курир. https://www.youtube.com/watch?v=0f4Lqe6H9js

Следете не

11,463FansLike
556FollowersFollow
462FollowersFollow

Живот

video

(ВИДЕО) Жестока тепачка на СРБИ кај граничниот премин „Богородица“ поради долгите колони

На социјалните мрежи се појави и видео од тепачката. Според очевидците, се работи за Срби, односно возачи од возила со регистарски ознаки од Белград...

Граѓаните на Богданци на референдум се изјаснија против изградбата на рудници, не сакаат да...

Од вкупно запишаните 6.918 граѓани на референдумот по двете прашања се изјасниле вкупно 4.321 или околу 62 отсто од гласачкото тело што значи дека...