ЗАЕВ ГО ИЗРАДУВА НАРОДОТ: НАСКОРО ЌЕ СОПРЕ ДЕРЕЊЕТО НА НАРОДОТ ОД ИЗВРШИТЕЛИТЕ И АДВОКАТИТЕ...

- Нема веќе еден долг на некој граѓанин да се зголеми десетина пати со давачки за нотари, адвокати и извршители, сега веќе сите тие давачки ќе ги кратиме со...

ЗАЕВ КАТЕГОРИЧЕН: НЕ МИ ПАЃА НА ПАМЕТ НЕКОГАШ КАКО ПРЕМИЕР ДА КРЕНАМ ТЕЛЕФОН И...

- Заврши времето кога луѓето во Македонија се плашеа дека некој судија ќе ги спакува во затвор. Сега само доказите се важни и од нив зависи дали некој ќе...

ЗАЕВ: БРОЈЧАНИКОТ ЈАС ЌЕ ГО ПЛАТАМ ОД МОЈ ЏЕБ, НЕМА СТАВКА ВО БУЏЕТОТ ЗА...

- Бројачникот на триумфална капија јас ќе го платам од свој џеб, нема за него ставка во буџетот. ТОј наскоро ќе почне да врти, судовите ќе почнат наскоро да...

ХАХА, ЗАЕВ МУ ОДГОВОРИ НА МИШКО: Епа ај ВМРО да го вратиме?!

Мишко Иванов го прашува премиерот: - Добро зошто ги прибирате овие од ГРОМ и Амди и останатите кои до вчера беа со Грујо? На што Заев како од пушка: -...

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА ТВ 24: Молам за разбирање од моите сопартијци од СДСМ, не...

- Јас ги молам моите сопартијци од СДСМ да имаат малце трпение и разбирање, не може сите да бидат директори, градоначалници, министри и советници на премиерот. Знам дека многу...
video

(ВИДЕО) АЈДЕЕЕ, НАЈГОЛЕМИОТ ВМРОВСКИ КУРТОН, ВЛАЈЧЕ АНКЕТА МЕЊА СТРАНА: ВМРО ДПМНЕ го имаше подјармено...

АЈДЕЕЕ, НАЈГОЛЕМИОТ ВМРОВСКИ КУРТОН, ВЛАЈЧЕ АНКЕТА МЕЊА СТРАНА: ВМРО ДПМНЕ го имаше подјармено судството за да суди по нарачка на Груевски и Мијалков?!?! https://www.youtube.com/watch?v=_kjBfBa4Ck4
video

(ВИДЕО) КОЛКУ Е ЗАБАВНО СЕГА ДА СЕ СЛУШААТ ЕМИСИИТЕ НА ЛАТАС И МИЛЕНКО КАКО...

КОЛКУ Е ЗАБАВНО СЕГА ДА СЕ СЛУШААТ ЕМИСИИТЕ НА ЛАТАС И МИЛЕНКО КАКО СЕ СИЛАТ ДЕКА ЌЕ ВЛАДЕЕЛЕ 100 ГОДИНИ https://youtu.be/nOhGPApOVXs
video

(ВИДЕО) ШОКАНТНО ИНТЕРВЈУ НА ЕФТОВ СО ХРВАТСКА ДЕСНИЧАРКА: Албанците да биле избркани од Македонија...

Васе Ефтов кажа дека Србите заслужиле да бидат избркани од Хрватска?!?! 250 000 Срби беа протерани дел и убиени во етничко чистење од страна на Хрватска, потфат аминуван од...

ГОЛЕМО ВЕЛИГДЕНСКО ИНТЕРВЈУ НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ЗА МИА: ВМРО ДПМНЕ ни остави 280 милиона...

Јас сум среќен кога ќе се сетам каде бевме, а каде сме сега, до каде стигнавме. Бевме држава во изолација во која граѓаните живееја во страв, држава со политички...
video

(ВИДЕО) ЕРВАН ФУЕРЕ ЗА ФАКТОР 24: Жал ми е што не ги направивте реформите...

ЕРВАН ФУЕРЕ ЗА ФАКТОР 24: Жал ми е што не ги направивте реформите уште во 2008-ма кога јавно предлагав такви реформи, вака фрливте 10 години во вода! https://www.youtube.com/watch?v=eR298sK_4AU