video

ЛИЧНИОТ ПРИЈАТЕЛ НА ГРУЕВСКИ КОЈ ГО НАПРАВИ ПРЕМИЕР, Сем Вакнин на НОВА ТВ: Вие...

Личниот пријател на Груевски, израелскиот експерт за економија и психологија, Сем Вакнин, човекот кој практично го направи премиер со тоа што го прослави со заедничките колумни во 90-тите и...
video

(ВИДЕО) Даниел Сервер: Скандалот со прислушувањето е срамен и владата на премиерот Груевски самата...

Долгогодишниот аналитичар за Балканот, за Гласот на Америка ја коментира одлуката од претседателот Иванов која предизвика масовни протести и ја продлабочи политичката криза во Македонија. „Мислам дека аболицијата беше навистина...

Трифун Костовски: Ќе дејствуваме опозициски

Засега не планираме да прераснеме во политички субјект кој ќе учествува на претстојните избори, но и тоа може да се случи ако оцениме дека тоа е во интерес на...

Зорица Заева: Мојот сопруг трипати го победи режимот во Струмица, и тоа никогаш нема...

ФОКУС: Во чие било семејство, самата помисла дека некој член е осомничен за некакво незаконско дело, сигурно дека ќе предизвика моменти на паника, шок, неизвесност. Како вашето семејство се...

Спасовски: Меѓународната заедница испрати јасни пораки до Груевски и неговото друштво во заминување

Оливер Спасовски, генералeн секретар на СДСМ кој беше и министер за внатрешни работи во заменската влада во интервју за Стандард не потврдува дека повторно ке се врати на челната...

(ВИДЕО) Го имаме првиот академик кој распали по режимот без ракавици, случајно се вика...

Вин Вин со гостин Катица Ќулавкова. Нашата писателка, професорка и академик отворено распали по режимот без ракавици. Случајно е што се вика Катица, може таква му била судбината на...

(ВИДЕО) НЕВИДЕНА БУДАЛАШТИНА НА ЧОМОВСКИ НА ТЕЛМА: Заев се договорил со Груевски за лидерот...

Неверојатно тврдење на искусниот Чом кое е рамно на гаф и на невидена будалаштина! Во последната емисија Топ Тема тој кажа дека се сомнева оти Заев се договорил со...

(ВИДЕО) БОМБА на Весна Бејбе: Се каам за мојот ангажман на Сител, мојата емисија...

Во емисијата Отворено, актерката Весна Бејбе призна дека нејзиниот ангажман на Сител пред неколку години каде ја исмеваше опозицијата бил партиски, проектот бил платена политичка пропаганда а текстот бил...

Следете не

11,804FansLike
556FollowersFollow
473FollowersFollow

Живот

ХУМАН ТРЕТМАН НА ПАЦИЕНТИ СО БОЛЕСТИ НА ОЧИТЕ ОД СТРАНА НА ОФТАЛМОЛОГИЈА ,,ДЕНИЦА”

Специјализираната Болница по офталмологија„Деница“, по повод 100 дена од своето работење, направи хуман гест и излезе во пресрет на пет пациенти кои побарале помош...

Ова е Јане Тодоровски – единственото прваче во тетовско Жилче

Во тетовското село Жилче, во oсновното училиште „Шемшово“, годинава првпат има само едно прваче – Јане Тодоровски. Сè уште има пет години, шест ќе полни...

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ – ДОНИРАЈТЕ И СПОДЕЛУВАЈТЕ ДА ГО СПАСИМЕ МАЛИОТ ИГОР ГЕЛЕНЧЕВ ОД...

ВЕ МОЛАМ СПОДЕЛЕТЕ И ДОНИРАЈТЕ МНОГУ Е ИТНО СЕ РАБОТИ ЗА ДЕТЕ КОЕ МНОГУ МИ ЗНАЧИ ДА ОСТАНЕ ЖИВО ! Инаку Игор Геленчев е 14...