Спасовски за Утрински: Допрва ќе се види кој, кому и што подметнувал

Се ќе открие истрагата што се води. Внимателно ги следам шпекулациите и манипулациите со коишто се полнат вестите на медиумите под контрола на власта. Дел од овие медиуми објавуваат...

(ВИДЕО) Оливер Спасовски ја прегази РЕЖИМСКАТА ЛЕБАРКА Оливер Андонов пред камерите од РЕЖИМСКАТА ТВ...

Дуел на министертоза внатрешни работи Оливер Спасовски и дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов во „Аргументи“ на телевизијата Нова. https://www.youtube.com/watch?v=zH1s20m9KFc

(Видео) Ременски: Имаме докази дека има граѓани со повеќе матични броеви

  Имаме случаи кога еден граѓанин има повеќе матични броеви, имаме документација за три матични броеви на еден граѓанин. Тоа е доволен предизвик за истражувачкото новинарство да ги открие, вели...

(ВИДЕО)Фрчкоски: Обвинителите кои ја блокираат Јанева да и се извинат на нацијата

Професорот Љубомир Фрчкоски во интервју за НОВА говори за улогата на странците во надминување на секојдневните опструкции од власта, за обвинителката Катица Јанева и неговите очекувања кога ќе бидат објавени кривични...

(ВИДЕО) НОВ РАСКОЛ ВО МПЦ! Владиката Петар распали по владиката Наум!

// Владиката Петар за т.н. "Виртуелна црква" на игуменот Гаврил, ...Владиката Петар за т.н. "Виртуелна црква" на игуменот Гаврил, владиците Наум и Пимен, за изјавата на Ден Дончев. дел...
video

(ВИДЕО)Заев за ТВ Шења: Фабрика за фиктивни лични карти е во МВР, издадени се...

Во интервју за телевизијата Шења лидeрот на опозицијата Зоран Заев  гостуваше во емисијата „Нов пат“ со Мухамед Зеќири каде тврдеше дека истрагата допрва ќе ја открие вистината за личните...

(ВИДЕО) Алајдин Демири растури на Телма, ИМ СЕ НАЕБА И МАЈКУ И ШАЈКУ НА...

Вистинско шоу на екс градоначалникот на Тетово, Алајдин Демири! РАСТУРИ ЧОВЕКОТ! Спасов и Клековски се навалија на лактовите и само гледаа, одвреме на време се убацуваа со одлични излагања,...

Интервју со Шекеринска: На Груевски му се избројани деновиве

Ви го пренесуваме интервјуто на заменик-претседателката Радмила Шекеринска, за Слободен печат: Таман помисливме дека се случува затишје во напорите за решавање на политичката криза, доаѓа новата рунда на четворката партиски лидери....

(Видео) Андреј Жерновски: Груевски преговара со странците да биде амнестиран

Интервју на НОВА со градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски: За неуспешниот референдум и пораката за демократија која со него беше пратена, што планира опозицијата после големиот митинг, што...

Следете не

9,283FansLike
556FollowersFollow
423FollowersFollow
- Advertisement -

Живот

(ВИДЕО) ОД ИНВАЛИДСКА КОЛИЧКА ЗАСТАНА НА НОЗЕ НА СВАДБАТА НА СЕСТРА СИ

Никола Рагуз пред три години доживеа страшна сообраќајка во која за среќа остана жив, но остана и парализиран. Во кома бил три месеци, а...
video

(ВИДЕО) ПОТРЕСНА сторија на 24 вести од село Лозово: Tројца браќа и сестра заборавени...

Една догорена свеќа. Ќумбе во кое горат последните гранки од блискиот орев. Три стари кревети. Лонец со бајат грав, нешто леб. Студ и солзи....

(ФОТО) ТЕТОВЦИ ТАНЦУВААТ СО ВОЛЦИТЕ

Во топлата соба Теодора, Петар и Васе си ги пишуваат домашните работи и се подготвуваат за училиште. Со нив, легната на креветот е и...