video

(ВИДЕО) ШОКАНТНА СТОРИЈА НА ТЕЛМА ЗА МАКЕДОНСКАТА КРОМИД ДИПЛОМАТИЈА : Сите скандали на македонската...

Партизирана или професионална дипломатија? Дали стопирањето на заминувањето на Александар Николовски за амбасадор во Брисел е крај на политиката на претходната влада која својата партиска агенда ја спроведуваше преку...

ФРЧКО РАСПАЛИ НА ТЕЛЕВИЗИЈА 24 КАКО ШТО ЗНАЕ И УМЕЕ : ЗА 10 ГОДИНИ...

Таа политичка мобилизација од внатре, создаваше нужна надворешна политика на заострување на односите или барем тензичност на односите со соседите како како доказ дека ние навистина сме загрозени и...

МАКЕДОНИЈА ДОСЕГА НЕМАЛА ВАКОВ ШАРМАНТЕН ДИПЛОМАТ ОД СВЕТСКА КЛАСА КАКО МИНИСТЕР : НЕМА ДА...

Димитров не е горд на новиот изглед на зградата на владата. Порано тоа беше наградувана, светла и транспарентна зграда, каква што треба да биде Владата - Министерот за надворешни...
video

(ВИДЕО) Радмила во интервју за Телма : Македонија подава рака, ЕУ и НАТО се...

Погледнете го интервјуто на министерката за одбрана Радмила Шекеринска за „Топ тема“ на Телма. https://www.youtube.com/watch?v=VI7GzqPHgzk
video

(ВИДЕО) Николовски за ТВ 24: Ќе се продолжи рокот за аплицирање за субвенции за...

Рокот за аплицирање на субвенциите за оваа година, најверојатно ќе биде продолжен, а владата брза да ги исплати субвенциите за годинава согласно законскиот рок, но неизвесно е дали тоа...

Следете не

11,458FansLike
556FollowersFollow
462FollowersFollow

Живот

video

(ВИДЕО) Жестока тепачка на СРБИ кај граничниот премин „Богородица“ поради долгите колони

На социјалните мрежи се појави и видео од тепачката. Според очевидците, се работи за Срби, односно возачи од возила со регистарски ознаки од Белград...

Граѓаните на Богданци на референдум се изјаснија против изградбата на рудници, не сакаат да...

Од вкупно запишаните 6.918 граѓани на референдумот по двете прашања се изјасниле вкупно 4.321 или околу 62 отсто од гласачкото тело што значи дека...