(ВИДЕО) Интервју со лидерот на БЕСА: Груевски нема легитимитет за премиер ниту за било...

Никола Груевски го нема легитимитетот не само за да биде премиер, туку за да има било која државна функција се додека не се расчисти неговиот случај пред Специјалното јавно...
video

(ВИДЕО) ВОДИТЕЛКАТА НА ТЕЛМА САЊА ВАСИЌ И ДИРЕКТОРКАТА ОД СОРОС ФАНИ КАРАНФИЛОВА – ПАНОВСКА...

  Фондацијата Отворено општество Македонија е создадена во 1992 година. Една од првите работи кои ги има направено Џорџ Сорос за оваа земја е што тој прв и даде кредит...

Петар Гошев: Македонија „испарува“, арамиите токмат старо-нова влада

Со еекој изминат ден Македонија има сè помал број жители: и апсолутно (службената статистика тоа не го покажува) и релативно, во однос на светската популација, што воопшто не може...
video

(ВИДЕО) ДИРЕКТОРКАТА НА ,,СОРОС” ЈА ЗАКОПА РЕЖИМСКАТА ПРОПАГАНДА НА ВМРО-ДПМНЕ ДЕСЕТ МЕТРИ ПОД ЗЕМЈА...

Во интервју за НОВА, директорката на Фондацијата Отворено општество, Фани Каранфилова Пановска открива колку пари режимот на Груевски има лапнато од Соросовата фондација., Фондацијата во образованието донирала 32 милиони долари...

ОВОЈ КАКО ДА Е СИЈАМСКИ БЛИЗНАК НА АХМЕТИ – Зијадин Села: Добро е...

Добро е што лидерот на ДУИ не му попуштал на лидерот на СДСМ во однос на правењето влада, ова се ставовите на Зијадил Села од Алијанската на Албанците изнесени...
video

(ВИДЕО) Села: Иванов неправедно му го додели мандатот на Груевски, тој нема мнозинство во...

„Не знам колку треба да важи овој принцип за коалиција со мандатар кој е обвинет за многу дела. Не знам дали овој принцип треба да важи во овој момент,...

(ВИДЕО) КАКОВ ШАРЛАТАН И СКАНДАЛОЗНО ИНТЕРВЈУ – АХМЕТИ НА ИНТЕРВЈУ ЗА ТВ21 ПОЧНА ДА...

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети во вечерашното интервју ги потврди шпекулациите во јавноста за наводна коалиција на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ. Ахмети во вечерашното интервју за ТВ21 започна со плукање...

(ВИДЕО) Директорката на FOOM – СОРОС : Груевски е опседнат со теории за заговoр

Во интервју за НОВА, директорката на Фондацијата Отворено општество, Фани Каранфилова Пановска  одговара на критиките кои поранешниот премиер Никола Груевски ги упати последователно во две големи интервјуа на сметка...
video

(ВИДЕО) Поповски: Груевски нема да се врати на политичката сцена, спијте мирно

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски нема да се врати на политичката сцена повторно, затоа спијте мирно, вели еден од најплодните македонски режисери Александар Поповски, кој беше гостин во централниот...
video

(ВИДЕО) Фрчко до Чом: Добро Чом, што лупаш, или целта ти е да бидеш...

Фрчко и Чом се здавија уште на стартот на емисијата по уводот на Чом во кој тој го нарече ДПМНЕ за победник на изборите и порача дека СДСМ требало...

Следете не

9,283FansLike
556FollowersFollow
423FollowersFollow
- Advertisement -

Живот

(ВИДЕО) ОД ИНВАЛИДСКА КОЛИЧКА ЗАСТАНА НА НОЗЕ НА СВАДБАТА НА СЕСТРА СИ

Никола Рагуз пред три години доживеа страшна сообраќајка во која за среќа остана жив, но остана и парализиран. Во кома бил три месеци, а...
video

(ВИДЕО) ПОТРЕСНА сторија на 24 вести од село Лозово: Tројца браќа и сестра заборавени...

Една догорена свеќа. Ќумбе во кое горат последните гранки од блискиот орев. Три стари кревети. Лонец со бајат грав, нешто леб. Студ и солзи....

(ФОТО) ТЕТОВЦИ ТАНЦУВААТ СО ВОЛЦИТЕ

Во топлата соба Теодора, Петар и Васе си ги пишуваат домашните работи и се подготвуваат за училиште. Со нив, легната на креветот е и...