Лековита комбинација што крева на нозе

Постојат бројни истражувања за тоа дека сода бикарбоната и лимонот може да имаат голема корист за телото. Лимонот е докажано анти-канцероген. Се тврди дека има силен ефект против цисти и...

Прочистете ги белите дробови за само 3 дена

Познато е дека пушачите имаат хронични проблеми со белите дробови. За сите нив, како и за оние кои иако никогаш во животот не запалиле цигара, сепак имаат проблем со...

Изненадувачки симптоми на дијабетес

Познато е дека за оваа состојба голема улога има исхраната, начинот на живеење, генетската предиспозиција и слично. Општите симптоми речиси сите ги знаеме, но постојат и некои скриени знаци кои...

Диета со јајца

По завршувањето на празниците вообичаено добиваме по некој килограм повеќе, па веројатно сите веќе размислувате за диета. Еве како можете најдобро да ги искористите велигденските јајца. Диетата со јајца се...

Сојузници на витата става: 5 најдобри пролетни намирници

Пролетта е период во годината кој не ослободува од сите зимски товари, па приоритет ни е да ги исфрлиме тешките оброци и намирниците кои се дел од нив. Она...

Природни билки за смирување на нервите

Живееме во време кога стресот е секојдневна појава, речиси е невозможно да го избегнеме. Но природата секогаш е на наша страна, а се што треба да направиме е да...

Пет забранети намирници за појадок

Појадокот е најважниот оброк во денот, но дали знаеме што треба да се јаде за појадок? Утринскиот оброк му дава на организмот енергија и го контролира нивото на шеќер,...

Домашна напивка за намалување на крвниот притисок

Направете природен лек кој ќе го регулира вашиот крвен притисок и ќе го подобри вашето општо здравје. Не постои листа со здрави намирници на кои боровинките немаат свое место. Научните...

Позата во која спиете укажува на вашата психичка состојба

Психологот  Ејми Куди од Универзитетот Харвард неодамна објасни во јавноста што прво мора да направите по будењето. Одговорот не треба многу да ве изненади – морате прво добро да се...

Рецепт за природна вијагра: Како да ја приготвите?

Лубеницата е една од најздравите природни овошки, па така добро сочинета со уште две состојки може да биде неверојатна комбинација на задоволство. Ви го презентираме рецептот како да подготвите...