Ваш водич за Витамини

По објавувањето на првиот дел од водичот за витамини, следува и вториот дел! :) ВИТАМИНИ: Фолат - го има во житарки, збогатени витамини, зелјест зарзават, мешунки... Помага за: раст на ткивото кај...

Напијте се чаша здравје секој ден!

Најверојатно досега сте ја слушнале фразата „Вие сте она што го јадете“. Но, вие сте и она што го пиете, бидејќи пиењето многу течности, може да му помогне на...

ИМАВ ВИШОК КАЛОРИИ, ЕВЕ КАКО ГИ СИМНАВ : Рен и Ѓумбир за да го...

Не постои волшебно стапче за намалување на прекумерната тежина на телото, но затоа може со физичка активност и правилна исхрана за брзо време да ја намалите телесната тежина... Намалувањето на...

Лимон предизвик: 28 дена пијте по една чаша вода со лимон и ќе доживеете...

Познатата американска жена која се бори за здравиот начин на живот, Данет Меј, објави видео на YouTube и ги предизвика луѓето да и се приклучат во најновиот експеримент. Се работи...

Овие нешта не треба да ги правите пред интензивен тренинг

1) ДА ПИЕТЕ АЛКОХОЛ .Во зависност од нивото на толеранција што луѓето го имаат, на некои луѓе алкохолот влијае повеќе, но секако доаѓа до дехидратација, ширење на крвните садови, намалување на...

6 пораки кои ви ги испраќа вашето тело со зголемено потење

Често ве облева пот, без оглед на тоа кое годишно време е и колку е надвор топло? Можеби е време да го послушате своето тело и да сфатите што...

Промоција на „Новата јас“ од Хелена Роза

Вечерва, во 19 часот, во Сити хол Хелена Роза, во соработка со Слим лајн клуб, ќе ја промовира нејзината прва книга „Новата јас“ која е воедно и прва публикација...