Производите од коноп, најбарани во аптеките

Производите од коноп се вистински подарок од природата. Ја одржуваат природната хидратација, ја негуваат сувата и атопична кожа и ја намалуваат вкочанетоста во мускулите и зглобовите.  Лековитите својства на канабисот,...

3 совети за паметно пазарување хранливи продукти

1.Внимателно избирајте ги намирниците – при купување, избирајте цврсти и здрави плодови, со соодветен степен на зрелост. Почесто консумирајте органски производи, но внимавајте навистина да бидат органски. 2. Внимавајте на...

ЗА ПУШАЧИ: Намирници што го одржуваат здравјето на белите дробови

Овие десет намирници би требало секој да ги консумира, особено пушачите, бидејќи ќе ви помогнат вашите бели дробови да бидат здрави. Цитрон Конзумирањето на еден до четири порции цитрон неделно ја намалува...

Имав целулолит, еве како за кратко време се ослободив

Време е да ги пробате и вие За овие облоги потребни ви се само 2 состојки, кои сигурно веќе ги имате дома. Лосион за тело Јаболков оцет Дополнителна опрема: Пешкир Пластична фолија Подготовка и нанесување: Помешајте ¼...

Сојузници на витата става: 10 најдобри пролетни намирници

Пролетта е период во годината кој не ослободува од сите зимски товари, па приоритет ни е да ги исфрлиме тешките оброци и намирниците кои се дел од нив. Она...

Кога треба да се оди на стоматолог

Во зависност од состојбата на забите и на непцата, од стоматолошките проблеми во минатото и од животните навики, потребите за одење на стоматолог се индивидуални. Но еве кога прегледот...

Со луто пиперче против инфаркт

Погрижете се да имате барем едно кајенско луто пиперче во својата кујна бидејќи никогаш не знаете кога може да ви затреба. Американскиот експерт д-р Кристофер нема изгубено ниту еден пациент...

Луѓето кои се под стрес јадат повеќе

Научниците откриваат дека луѓето што веруваат дека се дебели, имаат поголеми шанси да добијат повеќе килограми од оние што не се заморуваат со тоа колку се дебели... Тоа е затоа...

Дали органските производи се навистина здрави?

Бидејќи во последно време сè повеќе се зборува за органски производи, се запрашавме дали овие намирници се навистина здрави… Како се добива органски производ? За некој производ да биде со органско...

Македонија 23. во Европа според вкусот на храната

Пастрмајлијата, ајварот и тавче гравче се јадењата кои ја позиционираа Македонија на 23.место во Европа според извештајот на „Бизнис вик“. „Нивните вина – особено во Тиквешијата – исто така не се шега“,...

Следете не

11,804FansLike
556FollowersFollow
473FollowersFollow

Живот

ХУМАН ТРЕТМАН НА ПАЦИЕНТИ СО БОЛЕСТИ НА ОЧИТЕ ОД СТРАНА НА ОФТАЛМОЛОГИЈА ,,ДЕНИЦА”

Специјализираната Болница по офталмологија„Деница“, по повод 100 дена од своето работење, направи хуман гест и излезе во пресрет на пет пациенти кои побарале помош...

Ова е Јане Тодоровски – единственото прваче во тетовско Жилче

Во тетовското село Жилче, во oсновното училиште „Шемшово“, годинава првпат има само едно прваче – Јане Тодоровски. Сè уште има пет години, шест ќе полни...

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ – ДОНИРАЈТЕ И СПОДЕЛУВАЈТЕ ДА ГО СПАСИМЕ МАЛИОТ ИГОР ГЕЛЕНЧЕВ ОД...

ВЕ МОЛАМ СПОДЕЛЕТЕ И ДОНИРАЈТЕ МНОГУ Е ИТНО СЕ РАБОТИ ЗА ДЕТЕ КОЕ МНОГУ МИ ЗНАЧИ ДА ОСТАНЕ ЖИВО ! Инаку Игор Геленчев е 14...