Прочистете ги белите дробови за само 3 дена

Познато е дека пушачите имаат хронични проблеми со белите дробови. За сите нив, како и за оние кои иако никогаш во животот не запалиле цигара, сепак имаат проблем со...

Овие нешта не треба да ги правите пред интензивен тренинг

1) ДА ПИЕТЕ АЛКОХОЛ .Во зависност од нивото на толеранција што луѓето го имаат, на некои луѓе алкохолот влијае повеќе, но секако доаѓа до дехидратација, ширење на крвните садови, намалување на...

Пиперки полнети со грав

Состојки: 1/2 кг грав 1/2 кг кромид 100 г масло 1 лажица црвен пипер црн пипер магдонос 8 црвени пиперки Приготвување: Сварете го гравот со една главица ситно сечкан кромид. Останатиот дел од кромидот исечкајте го и испржете...

Децата опседнати со социјалните мрежи се склони кон проблеми со менталното здравје

Во извештајот на Канцеларијата за национална статистика прикажано е поголемо ниво на емоционални проблеми, хиперактивност и лошо однесување кај младите луѓе кои поминуваат многу време на социјалните мрежи, за...

Да ви кажам за билката коај го уништува ракот за помалку од еден ден!

Сладок пелин е билката за која научниците тврдат дека ги убива канцерогените клетки за 16 часа. Според истражувањата објавени во “Life Science” овај природен лек може да излечи и...

Синдромот на скршено срце можат да го предизвикаат и среќни емоции

Во студијата објавена во списанието „The European Heart Journal“, научниците анализирале податоци на 485 пациенти од неколку земји на кои им бил дијагностициран „синдром на скршено срце“ (од стрес предизвикана...

Прочистете го црниот дроб со маслиново масло и лимон

Најдобро средство за превенција на здравјето на црниот дроб е секојдневното чистење, затоа што здравиот црн дроб гарантира виталност, енергија, убав изглед и добро расположение. Црниот дроб во нашиот организам...

Брзи, кратки и едноставни вежби за одличен вид!

Сè поголем е бројот на лица кои мораат да носат очила или леќи бидејќи нивниот вид е многу ослабен. Иако, генетската предиспозиција е најважниот фактор за нарушувањето на видот,...

ЕВЕ КАКО СТОПИВ КАЛОРИИ ПРЕКУ ДИЕТА СО ПЕЧУРКИ!

Диета со печурки, т.н. М-план диета е хит меѓу холивудските ѕвезди, а дело е на нутриционистот Џ.Џексон. Оваа диета е многу лесна и едноставна. Единствениот елемент за кој мора...

ВНИМАВАЈТЕ: Ароматизерите и куќната хемија се погубни за здравјето на човекот

Освежувачите на просторот и средствата за чистење се скриени убијци во домовите, училиштата и работните простории, а во најновиот извештај се тврди дека годишно предизвикуваат или придонесуваат смрт на...

Следете не

10,313FansLike
556FollowersFollow
442FollowersFollow
- Advertisement -

Живот

ШОКАНТНО: На телевизија 24 оди редовно серијал на емисии за религиската секта СКИЕНТОЛОГИЈА маскирана...

Некој си лажен доктор Жарко Костиќ држи лекции за живот, љубов, енергија, психологија итн итн а всушност цело време ја шитка книгата ДИЈАНЕТИКА напишана...

Како легално до работа во Германија?

Има многу легални патишта за наоѓање работа во Германија. Генерално важи: колку подобра квалификација, толку поедноставно до работа. Оние што се заинтересирани за работа во...

(ВИДЕО) ОД ИНВАЛИДСКА КОЛИЧКА ЗАСТАНА НА НОЗЕ НА СВАДБАТА НА СЕСТРА СИ

Никола Рагуз пред три години доживеа страшна сообраќајка во која за среќа остана жив, но остана и парализиран. Во кома бил три месеци, а...