АДВОКАТ ТОРТЕВСКИ НА ТВИТЕР СОВЕТУВА ЗА ТОА КАКО ДА СЕ ОДБРАНИТЕ ВО СЛУЧАЈ РЕЖИМОТ...

Ако ве приведат за фрлање боја.Кажете дека сте фрлиле но сте сакале да утнете и дека сте промашиле.Тие треба да докажат која флека е ваша. — Aleksandar Tortevski (@atortevski) June...

Емилија Лазаревска: Начинот на кој Атанас Кировски се ослободи од непожелните е погубен за...

Почитувани и непочитувани Сакам да ве замолам, и едните и другите, да не дозволите да ве понижуваат и да престанете да понижувате! Што е човекот, ако не си го сочува...

Викнете ме кога ќе се фрлаат молотовци, бојата ми е то софт

Ги гледам прилозите на тв Сител како тоа они исплашени дека во Македонија се реализирало таканареченото Украинско сценарио, а тоа им дава за право поради катапултите, бојата итн, дека...

(ФОТО) Александар Маленко ја затвита и екс сопругата Сузана Турунџиева

Маленко обзнанува!! pic.twitter.com/ZXcr3yIssv — Malenko Aleksandar (@malenkoa) May 26, 2016

Новинарката Јулијана Лефковска Пешевска: Професионалната Телма остави дете оперирано од срце без здравствена заштита,...

Професионалната ТЕЛМА ги прогласи професионалните новинари за технолошки вишок. Професионалната Телма остави дете оперирано од срце без здравствена заштита. Најтешката битка во животот ја добив. Претстои друга. Имате ли совест и...

ЕКСКЛУЗИВНО : СЕ ПОЈАВИ БОМБА ПОМЕЃУ ГРУЈО И ХОРХЕ ОД САМИТОТ ВО ИСТАМБУЛ!

- Ало шефе, Иванов е. - Кој Иванов? - Како кој, претседателот. - Не ми текнува... потсети ме, кој ти го дал бројов? - Шефе бе, Иванов претседателот на Македонија, оној што те...

Продаваат теза дека за да се бориш за уставот, граѓански слободи и права, владеење...

Бре, бре, бре! Нашиве ширачи на шарени лаги деновиве во нова валкана кампања да покажат и докажат дека т.н шарени револуционери, замислете, не живееле од воздух, ниту пак се...

Реакција до Жугиќ

Жугич повика на употреба на гумени куршуми врз анти-мафија демонстрантите. Ова всушност беше сериозна изјава од нејзина страна. Ја тек сега се свестам и го спознавам тоа... Она спаѓа во групата...

Опозиционери – нема причина за нервоза, извојувавме значајна битка

Ситуацијата, денес на 18 мај 2016 година, е ваква:  Никола Груевски и натаму не е премиер на Република Македонија. Не е и нема да биде. Криминалните избори закажани за 5...