Груевски не враќа во 2001

Груевски знае дека со одржувањето на избори на 5 јуни, на кои нема да биде избран ниту претставник на албанските партии во идното собрание, се крши не само договорот...

Стефан Богоев: Тие воопшто немаат поима дека државата не е партијата, институциите не се...

Одвојување на партија од држава!?!?!? ‪#‎ШаренатаРеволуција‬ бои окупирани, државни институции и бесмислени, прескапи споменици платени од наши пари, а тие “враќаат”, мило за драго на штабови на опозицијата, на седишта на...

Мора да им се честита на лудилото што го демонстрираат и желбата за опстанок

Колку што разбирам, Груевски и компанија за сопственото спасување ја одбрале тактиката на целосно негирање на реалноста и “силување” на “својот” дел од народот – нешто што најдобро го...

Боки 13: Тони Шанац е симбол на простотилак, гадни пцовки и хистерично полтронство!

Кога може тој Тони Шанац Михајловски да биде УМЕТНИЧКИ ДИРЕКТОР НА МНТ - институција која треба да биде симбол на културата на една земја, а споменатиов е симбол на...

Иванов со објавување на името на Крпач откри идентитет на заштитен сведок, дело за...

„Иванов со објавувањето на името на Коста Крпач го открил идентитет на заштитен сведок на СЈО. Томислав Кежаровски за такво дело беше осуден на 5 години затвор и изложен...

Избрал добар ден да биде меѓу народот, кога нема народ, да се прошета по...

Вчера, некаде околу 19 часот, шета Никола Груевски со семејството по улица Македонија. Тие, и четворица телохранители, двајца напред, двајца назад. Сосема непотребно, зашто на улицата нема живо пиле, два...

Актери од Театарот за деца и младинци изразија револт од директорот Братислав Димитров

Актери од Театарот за деца и младинци, со идентична порака на своите Фејсбук профили пред три дена се побунија од, како што ги нарекоа, опструкциите што ги правел директорот Братислав...

Отец Пимен: Христос воскресна! За сите. И за искрените пролетери. Сакале демохристијаните или не!

Пренесуваме Фејсбук статус на отец Пимен.  „Христос воскресна! За сите. И за искрените пролетери. Сакале демохристијаните или не. 1. И тие се чеда божји; 2. Нивната борба не е против Бога, туку против...