Адвокат Чадиева до претседателот на Адвокатската Комора – Никола Додовски дејствува како претседател на...

Aдвокатката Даница Чадиева со отворено писмо до претседателот на АКРМ –Никола Додевски. Ви го пренесуваме во целост… Почитуван г-дин Додевски, Ви се обраќам со ова отворено писмо да Ве потсетам дека освен тоа што...

Шекеринска: „Нинџи“ тепаат додека лидерот зборува за македoнскиот рај

Вчера бришеа слики на “лидерот”! Денес удираа ќотек за поставување на транспарент! Тепаа нинџи во цивилка додека “лидерот” зборуваше за македонскиот рај! Шутка не ти бега Никола! Радмила Шекеринска фејсбук статус

Многу е гадно и нечовечки да наредиш да се пушти празно возило од брза...

Многу е гадно и нечовечки да наредиш да се пушти празно возило од брза помош два пати да поминува низ блокадите со цел потоа да направиш приказна дека наводно...

За злоупотребата на брзата помош

Замислете ваше дете чека на брза помош за да му биде спасен животот а од брза помош ви јавуваат дека возилото е зафатено. Во исто време разбирате дека возилото...

Ставрески ќе го паметам како исклучително интелигентен, но многу лош човек

Ставрески ќе го паметам како исклучително интелигентен, но многу лош човек. Во 2009 г, тој како вицепремиер, а Трајко Славески како министер беа во Вашингтон на ММФ/Светска банка годишно...

За срамот и за платените и преплатени без образ преземачи (читај амали) на срамот...

Денес ќе се обидам сосем накратко да дадам едно објаснување, за тоа на кој начин да се дефинира состојба на срам од нештата или од срам од самиот себе. Ова...
video

(ВИДЕО) РЕЖИМОТ сака да го УАПСИ Замир Мехмети, еден од водачите на Шарената револуција!

Само што ме информираа дека МВР ме бара да ме уапси поради денешниот инцидент на раскрсницата кај Соборна. Иако во видеото сè се гледа и сè е јасно, сакам да...

Ременски: Дали на Горан Грујовски ќе му дозволеа да докторира ако знаеја дека години...

Имам една дилема … Дали на првообвинетиот во случајот на СЈО “Тврдина” (Горан Грујовски) ќе му дозволеа да докторира на Правен на темата “Злоупотреба на специјални истражни мерки”, ако знаеја...