Ременски: Дали на Горан Грујовски ќе му дозволеа да докторира ако знаеја дека години...

Имам една дилема … Дали на првообвинетиот во случајот на СЈО “Тврдина” (Горан Грујовски) ќе му дозволеа да докторира на Правен на темата “Злоупотреба на специјални истражни мерки”, ако знаеја...

АДВОКАТ ТОРТЕВСКИ НА ТВИТЕР СОВЕТУВА ЗА ТОА КАКО ДА СЕ ОДБРАНИТЕ ВО СЛУЧАЈ РЕЖИМОТ...

Ако ве приведат за фрлање боја.Кажете дека сте фрлиле но сте сакале да утнете и дека сте промашиле.Тие треба да докажат која флека е ваша. — Aleksandar Tortevski (@atortevski) June...

Емилија Лазаревска: Начинот на кој Атанас Кировски се ослободи од непожелните е погубен за...

Почитувани и непочитувани Сакам да ве замолам, и едните и другите, да не дозволите да ве понижуваат и да престанете да понижувате! Што е човекот, ако не си го сочува...

Викнете ме кога ќе се фрлаат молотовци, бојата ми е то софт

Ги гледам прилозите на тв Сител како тоа они исплашени дека во Македонија се реализирало таканареченото Украинско сценарио, а тоа им дава за право поради катапултите, бојата итн, дека...

(ФОТО) Александар Маленко ја затвита и екс сопругата Сузана Турунџиева

Маленко обзнанува!! pic.twitter.com/ZXcr3yIssv — Malenko Aleksandar (@malenkoa) May 26, 2016

Новинарката Јулијана Лефковска Пешевска: Професионалната Телма остави дете оперирано од срце без здравствена заштита,...

Професионалната ТЕЛМА ги прогласи професионалните новинари за технолошки вишок. Професионалната Телма остави дете оперирано од срце без здравствена заштита. Најтешката битка во животот ја добив. Претстои друга. Имате ли совест и...

ЕКСКЛУЗИВНО : СЕ ПОЈАВИ БОМБА ПОМЕЃУ ГРУЈО И ХОРХЕ ОД САМИТОТ ВО ИСТАМБУЛ!

- Ало шефе, Иванов е. - Кој Иванов? - Како кој, претседателот. - Не ми текнува... потсети ме, кој ти го дал бројов? - Шефе бе, Иванов претседателот на Македонија, оној што те...

Продаваат теза дека за да се бориш за уставот, граѓански слободи и права, владеење...

Бре, бре, бре! Нашиве ширачи на шарени лаги деновиве во нова валкана кампања да покажат и докажат дека т.н шарени револуционери, замислете, не живееле од воздух, ниту пак се...

Реакција до Жугиќ

Жугич повика на употреба на гумени куршуми врз анти-мафија демонстрантите. Ова всушност беше сериозна изјава од нејзина страна. Ја тек сега се свестам и го спознавам тоа... Она спаѓа во групата...

Следете не

11,637FansLike
556FollowersFollow
465FollowersFollow

Живот

Апел за помош на Стефани Стојческа

Стефани Стојческа има потреба од третмани на клиника во Турција, со цел да  и се подобри состојбата. Таа има тежок инвалидитет кој го стекнала...

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО : АКТИВИСТИ НА УМС ОД ОПОЗИЦИСКАТА ВМРО-ДПМНЕ ПОКРАЈ ДЕПОНИЈАТА ВО СТРУГА СЕГА...

Пожарот кој избувна денеска попладне а кањонот Матка поради ветрот се шири кон село Шишево и кон Водно, бил подметнат, а пироманот бил фотографиран од туристи, пренесуваат медиумите. Пожарот...

(ХОРОР ВИДЕО) Огромни ОГНЕНИ ЈАЗИЦИ кај селото Требовље, пожарот се зголемува се повеќе и...

Пожарот кој се заканува да уништи цело село во Поречието во моментов гори од повеќе страни на село Требовље во општина Македонски Брод. Селаните таму...