ВРАЌАЊЕ НА ОТПИШАНИТЕ, ГЕНЕРАЛ СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ И ЈАСМИНКА СЕ ВРАЌААТ ВО СТРУКТУРИТЕ НА МВР

По долго размислување, во согласност со препораката на раководството на “Достоинство“, откако го известив врвот на коалицијата “ВМРО за Македонија“, одлучив да го прифатам предлогот на премиерот Зоран Заев...

До СИТЕ оние кои рекоа дека полицијата ништо не работи, сите ВИЕ кои рековте...

Слушнете ме сега!!! -Знаете ли какво е чувството да одите по мокрите улици, додека на лицето ви паѓа мраз??? -Знаете ли какво е чувството,првиот дожд, првиот снег, првиот мраз...да го почувствувате...

Оливер Спасовски се огласи по повод скандалот што го предизвика ,,Левица” : Немаше приведување,...

Министерот најави дека ќе бидат проверени сите информации за евентуална употреба на сила врз граѓаните кои протестирале. Во врска со објавите на социјалните медиуми за приведување на лица кои протестирале...

ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ ГО ПЕПЛОСА ЦРНИ ГРУЈЧЕ : Бел бумбар за Заев и два црни...

Eве го видовме договорот. Ништо ново, ниту пострашно од декларацијата. Само што сега ДПМНЕ ги кажува истите забелешки што тогаш ги кажуваше СДСМ. Одлично балканско позиционирање на Македонија. Бел бумбар за Заев и...

Околу “ДУКОВСКИ” етиката и професионализмот во Адвокатурата

Кодексот на професионалната етика во Адвокатурата меѓу другите, содржи и принцип според кој помеѓу адвокатот и клиентот мора да постои однос на доверба, а ваквото нешто може да се...

Дуковски, да браниш некој што си го осудувал јавно и што знаеш дека ќе...

На адвокатите гледам како на заштитници на правдата од неправдата. Дуковски до вчера говореше против криминалот на мафијата, против продаденото судство, се упикуваше во Хелсиншки за на крај да се...

МЕГА БОМБА НА ЗОРАН БОЖИНОВСКИ : Против него во македонски суд преку видео врска...

На 15 судски рочишта против мене имаше и БИСЕРИ. Среќа моја на повеќето не доаѓаа новинари, па тие БИСЕРИ сега се моја ексклузива. Меѓу другото, на рочиштата против мене...

Следете не

11,637FansLike
556FollowersFollow
465FollowersFollow

Живот

Апел за помош на Стефани Стојческа

Стефани Стојческа има потреба од третмани на клиника во Турција, со цел да  и се подобри состојбата. Таа има тежок инвалидитет кој го стекнала...

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО : АКТИВИСТИ НА УМС ОД ОПОЗИЦИСКАТА ВМРО-ДПМНЕ ПОКРАЈ ДЕПОНИЈАТА ВО СТРУГА СЕГА...

Пожарот кој избувна денеска попладне а кањонот Матка поради ветрот се шири кон село Шишево и кон Водно, бил подметнат, а пироманот бил фотографиран од туристи, пренесуваат медиумите. Пожарот...

(ХОРОР ВИДЕО) Огромни ОГНЕНИ ЈАЗИЦИ кај селото Требовље, пожарот се зголемува се повеќе и...

Пожарот кој се заканува да уништи цело село во Поречието во моментов гори од повеќе страни на село Требовље во општина Македонски Брод. Селаните таму...