ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КУМАНОВО, МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ СО ЖЕСТОК ФБ ПОСТ: Ако молчиме следниот пат ќе...

Семејството е основа на секое општество, дом, едукација, темел, модел, сигурност за иднините граѓани на нашата земја. Загрозувањето на семејството со стварање страв и несигурност со цел да се...

СДСМ ГО ВОЗВРАЌА УДАРОТ: Стотици профили на Ќосиња пријавени во ОЈО за закани кон...

Пратениците на @SDSMakedonija ве пријавуваат сите во полиција и во #ОЈО за закани на социјални мрежи. Колку да си знаете. Само денес пријавени 70 фејсбук акаунти.

И НА ТРИЧКО МУ ПУКНА ФИЛМОТ: Треба, конечно, да се влезе во таа пресметка...

СДСМ бара ВМРО-ДПМНЕ да престане со насилствата и протестите во кои шири омраза. Но, прашањето е: Зошто ВМРО-ДПМНЕ би се откажале од својата суштина, од својата мисија. Апелот на СДСМ...

Заев ќе излезе многу посилен и од оваа фингирана, наводна криза

Многумина не веруваа дека со водство на Заев, ќе срушиме режим со пенкало. Не веруваа дека Заев ќе формира влада… Го срушивме режимот, а Заев формираше влада. Не веруваа во голема победа...

ОД ВАКВИ ПОСЕРЛИ СИ ПАТИМЕ : НОВИНАРКАТА ЖАНЕТА ТРАЈКОВСКА, СЕ ИСМЕВА СО ПРАТЕНИЦИТЕ ЧИИ...

Наместо да го осуди начинот на кој тоа се прави и наместо да ги осуди скандирањата на дивјаците насобрани пред домовите на пратениците од СДСМ од типот на шиптарска...

БЕЛОТО АЛБИНО СЕ ЗАКАНУВА ЌЕ СТРЕЛАЛ СДСМОВЦИ, СРЕЌА ШТО Е ЌОРАВ ПА НЕМА ДА...

СМРТ НА ФАШИЗМОТ, СЛОБОДА НА МАКЕДОНИЈА! Комуњари, погазивте се што беше идеал на македонските комунисти! На ред е името, знам гадинки безумни, знам! Нов АСНОМ ќе има, ама вас ќе ве нема! Сега...

Тричко раскажа брилијантен виц за Солзето и Тетка Биберче за нивната борба за МаЌедоња

Умрела Солза и завршила во пеколот.Но, како многу заслужна за Македонија и дале да си одбере соба. Водичот и отворил една просторија во која Ванковска се галела со Џорџ...

(ФОТО) ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ МУ ПИСНА СО БАГЕРИ НА СПОМЕНИКОТ ОД ЌОСЕТО ПРЕД ВРХОВЕН СУД...

Град Скопје денес го отстранува постаментот од поранешниот споменик на Андон Лазов Јанев - Ќосето пред Судска палата

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ИСКОМЕНТИРА ЗА УАПСЕНИОТ СОВЕТНИК НА СПАСОВСКИ: Нема да има простување за никого,...

Не ги знам сите детали за случајот со осомничениот вработен во Кабинетот на министерот за внатрешни работи, но ги охрабрувам институциите да спроведат темелна и професионална истрага и да...

Геро, извини и се на Фетаи и на јавноста!

Геро, па какво е ова обраќање кон една жена!? Те читам и не ми се врува дека си решил да се потпишеш под најодвратниот текст во македонската пишана историја. Неверојатно!  Куклата од...