Боки 13: Наместо дрвата, МПЦ нека ги донира своите златни ланци и возниот парк

Бојан Јовановски, познат во јавноста како Боки 13, се јави по повод апелите да не се палат коледарски огнови, а дрвата планирани за таа намена да се подарат на...

Одете по ѓаволите, вие партиски националистички мегафончиња во фудбалски дресови и сите кои ширите...

Стојам на тоа дека единствена работа поглупава од манипулирање за политички поени е манипулирањето за политички поени со помош на сеење на национална омраза. Вчерашниот натпревар помеѓу Шкендија и Гент...

Продаваат теза дека за да се бориш за уставот, граѓански слободи и права, владеење...

Бре, бре, бре! Нашиве ширачи на шарени лаги деновиве во нова валкана кампања да покажат и докажат дека т.н шарени револуционери, замислете, не живееле од воздух, ниту пак се...

БОМБА НА ,,НАРОДЕН ГЛАС” : Претставникот во ДИК од ВМРО-ДПМНЕ по СМС порака –...

Ден по поднесувањето на приговорите од страна на СДСМ и БЕСА до Државната изборна комисија, ВМРО-ДПМНЕ го анимира своето членство да излезе на протест. “Нека биде членството во приправност. Според...

Малчевски : Во немање на што да му понудат на своите гласачи им нудат...

Во немање на што да му понудат на своите гласачи им нудат приказни за двојазичност. Добро, ок! Но, треба да им кажат кој ќе ја плати таа двојазичност, т.е. еден...

Испишете ја Триумфална со жиро сметките за помош на болни деца! Нека ги гледаат...

Испишете ја Триумфална со жиро сметките за помош на болни деца! Нека ги гледаат патриоти! Дарко Лешоски фејсбук статус

КРВАВИ РАЦЕ

Крвави се рацете на секој слуга на режимот. Секој што трча за нив, на рацете ја има крвта од Мартин, од Тамара, од убиените по затворите, од чудно исчезнатите, крвта...

За срамот и за платените и преплатени без образ преземачи (читај амали) на срамот...

Денес ќе се обидам сосем накратко да дадам едно објаснување, за тоа на кој начин да се дефинира состојба на срам од нештата или од срам од самиот себе. Ова...
video

(ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНАТА СВЕТЛА ТОЧКА НА ЗЛАТНА БУБАМАРА, Сашко Коцев растури со геј-пародија на Златна...

Ајде дечко ќе се снимаме, ние сме екипа јака, ајде да одиме на Халидики, земи тангица и купаќи, не се плаши брат, не ти дишам во врат има кревет...

Следете не

11,231FansLike
556FollowersFollow
457FollowersFollow

Живот

Добро е, барем ќе не памтат по нешто во светот, КОПИТА ЕДНИ НЕВАКЦИНИРАНИ :...

Свадбата на Метју Карионе и Ребека Бечваровска во Сиднеј не заврши како што посакувале младенците. Веселбата заврши со крвава тепачка меѓу гостите предизвикана само...

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ, СПОДЕЛЕТЕ : Томче Илиев – Петгодишно дете од Струмица со тумор...

Денес на социјалната мрежа Фејсбук насекаде се рашири веста која сите нас не потресе. Станува збор за Томче Илиев – малиот херој кој има...

(ФОТО) КОЈ Е ПРАТЕНИКОТ СО БОДИ БИЛДИНГ ИЗГЛЕД?!

Се работи за пратеник кој е фотнат на троа постара слика во 2003-та година на неговиот 60-ти роденден, сликата е доставена до нашата редакција каде...