Емилија Лазаревска: Начинот на кој Атанас Кировски се ослободи од непожелните е погубен за...

Почитувани и непочитувани Сакам да ве замолам, и едните и другите, да не дозволите да ве понижуваат и да престанете да понижувате! Што е човекот, ако не си го сочува...

Петар Атанасов: Полицајците од ЕБР не беа командувани од МВР, туку од некој „зимски...

Го читам Павле Богоевски во денешен Слободен печат и ми се враќаат сликите од понеделникот. Кога на „шаховската табла“ пред Министерството за финансии беа „заробени“ 250-300 демонстранти а на...

Директорот на Телма, Атанас Кировски за анкетата на Телма и МЦМС: Кај неопределените гласачи...

Се крена голема врева околу последната анкета што ја презентираше Телма. Многумина сметаат дека телефонска анкета во МКД е методолошки проблематична, и дека расположението е повеќе проопозициско од тоа...

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: ИТНО е потребна сточна храна!

ПОМОШ На мојот драг пријател и храбар соборец Ласте кој во поплавата спаси цела улица ИТНО му е потребна сточна храна. П.С. Не е за него. Телефон за контакт: 071 208...

Павле Богоевски: Најдете еден доказ дека Заев заговара двојазичност и ќе се повлечам од...

Добар ден, друштво, Завршува првата седмица од кампањата за најзначајните избори во нашата историја. И тука завршува единствената работа околу која се согласуваат сите. Сите, дури и дпмне велат дека овие...

Симболиката на црвената боја денеска доаѓа до сериозен израз

Симболиката на црвената боја денеска доаѓа до сериозен израз. И тоа во две варијанти, некому неспоиви, ама мене сосема валидни да се здружат. А тоа е поради присутноста кај вапсањето...

Продаваат теза дека за да се бориш за уставот, граѓански слободи и права, владеење...

Бре, бре, бре! Нашиве ширачи на шарени лаги деновиве во нова валкана кампања да покажат и докажат дека т.н шарени револуционери, замислете, не живееле од воздух, ниту пак се...

ПИРОМАНИТЕ НА БАТЕ САШЕ И ГРУЈО ПОЧНАА ДА ДИВЕАТ ШИРУМ МАКЕДОНИЈА СО ОБИДИ ЗА...

Граѓанскиот активист, воен ветеран и член на ,,Достоинство" Благојчо Брлоко Ѓорѓиев на својот фејсбук профил објави текст во кој се вели дека членови на ВМРО-ДПМНЕ тргнале да палат плевни, коли...

Стевче Муња одби да даде милион и двеста денари парична помош за поплавените, а...

Стевче одби милион и двеста денари помош за полавените а, си одобрил, 400.000 евра за кошаркарскиот тим Соколи браФо одличен проекТ. Фејсбук статус на Боби Илиевски

Следете не

10,544FansLike
556FollowersFollow
454FollowersFollow
- Advertisement -

Живот

video

(ВИДЕО) ВАКА СЕ ОДРЖУВА ЛЕКЦИЈА ЗА СПЕНЏАРСКА – Трогателна велигденска исповед и реакција на...

Трогателно јавување во најновата емисија од "Здраво Македонијо". Потресена гледачка се јави во утринската кај новата водителка да зборува за нејзниот проблем со соседите. За...
video

(ВИДЕО) Кога луѓето и животните си помагаат едни на други

На лосот дефинитивно му беше одброено времето до скончание бидејќи веќе немаше сили да се бори со мразот и ладната вода во смрзнатото езеро...

ШОКАНТНО: На телевизија 24 оди редовно серијал на емисии за религиската секта СКИЕНТОЛОГИЈА маскирана...

Некој си лажен доктор Жарко Костиќ држи лекции за живот, љубов, енергија, психологија итн итн а всушност цело време ја шитка книгата ДИЈАНЕТИКА напишана...