СРАМОТА! ТОТАЛЕН РАСПАД НА СИСТЕМОТ: ХУМАНИТАРНАТА ПОМОШ СЕ ДЕЛЕЛА ПО ОСНОВ НА ПРИЈАТЕЛСТВА И...

Ова е срамно! Читајте и шерувајте за да стигне до поголемиот дел од народ затоа што државните органи не преземаат ништо! На пунктот кај ОУ "Наум Наумовски Борче" во Ченто,...

ЗОШТО ИЛИЈА ДИМОВСКИ НЕ Е ОЖЕНЕТ?

БАРАМ ИЗВИНУВАЊЕ ОД РЕПУБЛИКА, КУРИР И ПРЕС 24!!! Во согласност со член 13 од Законот за граѓанска одговорност за навреда и клевета барам извинување и јавно повлекување на текстот “Идејата...

(ВИДЕО) Е ОВА Е ЛУЃЕ ХИТ ПЕСНА НА МАКЕДОНИЈА : Устај Коле и мало...

„Лицата во композицијава се фикција , а доколку некој се препознае тоа е затоа , што тој таквио , си ја има мувата на капата , или на истио...

Тања Милевска од Брисел ја има најдобрата порака до ВМРО ДПМНЕ: Ебете се за...

За сите бркања од работа, затворени медиуми, тужби, грозни клевети, лаги, партиски соопштенија полни омраза, за сите извалкани репутации, за сите венци, затвори, сообраќајни "несреќи", сите испиени хелекси, стравови,...

Човекот што ме остави инвалид ќе биде вработен во МВР?!

Дечкото што ме остави инвалид Бобан Петров се пријавил на последниот конкурс за полицајци и веќе очекува да го повикаат да работи во МВР, бидејќи ги поминал сите проверки...

БОМБА НА ,,НАРОДЕН ГЛАС” : Претставникот во ДИК од ВМРО-ДПМНЕ по СМС порака –...

Ден по поднесувањето на приговорите од страна на СДСМ и БЕСА до Државната изборна комисија, ВМРО-ДПМНЕ го анимира своето членство да излезе на протест. “Нека биде членството во приправност. Според...

Хроника за деградирањата на Јовче Ременски од страна на МВР и “напредокот” на Оливер...

Додека Јовче Ременски во 2002 год. беше началник на одделение во УБК , Оливер Андонов го превземаа од АРМ во Гранична Полиција на позиција Раководител на смена во Сопот...