ГРУЈО СООЧЕН СО ГОЛЕМ СТРАШЕН ПРОБЛЕМ – Како да го убеди членството дека треба...

„Патриотите“ БЕСНИ... 1.Уставот не се менува 2.Знамето не се менува 3.Химната не се менува 4.Нема федерализација 5. Нема кантонизација 6. Децата нема да учат на албански јазик... - И СЕГА КАКО ШЕФЕ ДА ВИКАМЕ ДЕКА ЗАЕВ...

Малчевски : Во немање на што да му понудат на своите гласачи им нудат...

Во немање на што да му понудат на своите гласачи им нудат приказни за двојазичност. Добро, ок! Но, треба да им кажат кој ќе ја плати таа двојазичност, т.е. еден...
video

(ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНАТА СВЕТЛА ТОЧКА НА ЗЛАТНА БУБАМАРА, Сашко Коцев растури со геј-пародија на Златна...

Ајде дечко ќе се снимаме, ние сме екипа јака, ајде да одиме на Халидики, земи тангица и купаќи, не се плаши брат, не ти дишам во врат има кревет...

Ермира Мехмети: Кога се напаѓа еден пратеник, се напаѓа еден народ

Кога се напаѓа еден пратеник, се напаѓа еден народ. Во секоја напредна нација, нападот врз еден пратеник ја добива најсилната казна. Собранието, како дом на суверенитетот реагира, а државните...

Во убиството на Кочо Рацин учествувал и Злате Тренески, татко на анти-НАТО амбасадорот Мартин...

Во убиството на Коста Солев Рацин, покрај ликвидаторот Мино Минов(Миновски), замешани се наредбодавателите, Светозар Вукмановиќ –Темпо, Данило Капетановиќ и Злате Тренески, иначе за понеупатените Злате тренески е татко на...

Влатко Васиљ: А бе Владо бе, едина војна што ти можеш да ја водиш...

Го читам Владо Јовановски, глумецон, повикува на граѓанска војна. Крв ќе се леело, војна ќе се имало. Оф леле.. А бе Владо бе. Едина војна што ти можеш да ја...

Драматургот Југослав Петровски го НАДЕНА РЕЖИМСКОТО ГРУЈОВО ПУВАЛО Владо Јовановски : Не ВОЈНА, туку...

ДРВЕН МЕЧ Колеги, вие со ГУМЕНИ КУРШУМИ, ПЛАСТИЧЕН ЕКСПЛОЗИВ а јас наспроти вас, на “двобој“ ќе ви излезам со дрвен меч... Да, со дрвен меч, симбол со кој вистинскиот театарџија,...

ФЕЈСБУК ТЕПАЧКА – АКТЕРОТ МАРИН БАБИЌ ДО АКТЕРОТ ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ : Со повикот за...

Читам, ми доаѓаат во инбокс разни писаниа напишани во еден здив! Пишувајки на фк-ов често пати не сме свесни каков ефект можат да постигнат нашите писаниа. Не сме свесни дека...

ГРУЈО ГИ АКТИВИРА И БУЏЕТАРСКИТЕ ЛЕШПЕРИ ДА ГО БРАНАТ ОД ИДЕЊЕ ПРВО ВО ОПОЗИЦИЈА...

ФАУСТ ОД МУРТИНО ПОТПИШАЛ! Своерачно го потпишал договорот. Го потпишал со крвта на загинатите бранители, од сегашните и минатите војни. На тој слуга, гласот му го дадоа триста и...

Следете не

9,696FansLike
556FollowersFollow
432FollowersFollow
- Advertisement -

Живот

ШОКАНТНО: На телевизија 24 оди редовно серијал на емисии за религиската секта СКИЕНТОЛОГИЈА маскирана...

Некој си лажен доктор Жарко Костиќ држи лекции за живот, љубов, енергија, психологија итн итн а всушност цело време ја шитка книгата ДИЈАНЕТИКА напишана...

Како легално до работа во Германија?

Има многу легални патишта за наоѓање работа во Германија. Генерално важи: колку подобра квалификација, толку поедноставно до работа. Оние што се заинтересирани за работа во...

(ВИДЕО) ОД ИНВАЛИДСКА КОЛИЧКА ЗАСТАНА НА НОЗЕ НА СВАДБАТА НА СЕСТРА СИ

Никола Рагуз пред три години доживеа страшна сообраќајка во која за среќа остана жив, но остана и парализиран. Во кома бил три месеци, а...