КАЈ СТЕ БЕ ЌОСИЊА!?

Ако држеа до збор, до свое мислење, и имаа барем малку од кичмата среде таа аморфна мускулесто замастена маса што би требала да е нивно тело, тогаш, ликовите, како:...

Павле Богоевски: Првиот тест на нашата зрелост е продолжувањето на мандатот на СЈО

Првиот тест на нашата зрелост е продолжувањето на мандатот на СЈО. груевски ќе ја искористи секоја секунда за да одолговлекува, иако знае дека нема да може да формира Влада. Затоа...

Нова година, стари трикови

Сакајќи да направат историска, направија типично кампањска платформа. Албанските партии наводно се обединија. Тоа би било одлично, доколку нивната платформа не ја содржеше истата популистичка реторика поради која граѓаните...

(ФОТО) ШОКАНТНИ ЗАКАНИ ЗА ЛИКВИДАЦИЈА НА ТРИЧКО, ГЕРОСКИ, ОРДАНОВСКИ И МИЛЧИН : На џаболебарите...

Извесен Јане Ченто вработен во УЈП преку својот фејсбук профил испрати директни закани за ликвидација до видни опозициски активисти и новинари како што се новинарот Бранко Героски, активистот Владимир Милчин,...

Толковник на зборови и искази и граматичка анализа на времиња на интервјуто во Дневник

Порака до членството: Изјава: „Ќе се обидам да составам влада, но не по секоја цена“ Значење: Нема да составам влада. Подготвувајте се за опозиција. Порака до ДУИ: Изјава: „Во 2008 година, македонскиот електорат,...

ОВА Е ЛУДИЛО!!! ВО МПЦ ИМА СЕКАКВИ НАСИЛНИЦИ И СЕКАКВА СТОКА ПОД ТОА МАНТИЈАТА...

Бојан Јовановски попознат како Боки 13на својот Фејсбук профил напиша дека бил физички и вербално нападнат од свештено лице во мантија. Јовановски на својот Фејсбук профил го објави следново:

МИРА МАРКОВИЌ АЛА ГРУЈО МАФИЈОЗО – Сите клептомански фамилии кои од позиција на власт...

Драг Толстој! Сосема е точно дека сите среќни фамилии наликуваат едни на други. Но, уште поточно е дека сите клептомански фамилии кои од позиција на власт биле најголеми сатрапи на...

Боки 13: Наместо дрвата, МПЦ нека ги донира своите златни ланци и возниот парк

Бојан Јовановски, познат во јавноста како Боки 13, се јави по повод апелите да не се палат коледарски огнови, а дрвата планирани за таа намена да се подарат на...

Следете не

9,215FansLike
556FollowersFollow
419FollowersFollow
- Advertisement -

Живот

ПЕТ ДЕНА ПО ИСКЛУЧУВАЊЕТО, СЛЕПОТО СЕМЕЈСТВО ОД ВРАГОТУРЦЕ ДОБИ СТРУЈА

По пет дена, осумчленото слепо семејство Младеновски од кумановското планинско село Враготурце доби струја. Екипа на ЕВН денеска околу 13 часот дошла во куќата и...

(ВИДЕО) Ужасна трагедија за еден маж во Карбинци, тешко болен живее во глад, студ...

Премрзнат, гладен и болен. Вака не живее, туку полека умира 50 годишниот Станко Анакиев од Карбинци.  Последните десетина екстремно сурови денови, тој ги поминал...

Мама’с, АЈВАРОТ НА ЗАЕВИ – единствен македонски бренд на аеродромот „Ататурк” во Истанбул –...

Oд почетокот на 2017 година производите на македонскиот бренд МАМА’С се најдоа на полиците на UNIFREE DUTY FREE продавниците на аеродромот “Ататурк” во Истанбул...