Ципрас до Мицотакис: Сега е добар Договорот од Преспа?

Господине Мицотакис, драго ми е што како премиер решивте да ја задржите националната линија за еден национално корисен договор, за еден историски договор што...

(ВИДЕО) И Рамуш Харадинај наседнат од руските пранкери

Руските комичари познати под псевдонимите Вован и Лексус, во периодот од јануари до април оваа година, го наседнале и косовскиот премиер, Рамуш Харадинај. Разговорот го...

На Борисов му ПУКНА ФИЛМОТ од изјавите на Дачиќ: Или ќе...

Сакам Ивица Дачиќ да ми се извини јавно, сега ќе разберат што е прифатливо, а што не е. Ова го изјави бугарскиот премиер Бојко...

ШОК ЗА СОПСТВЕНИЦИТЕ НА КАЗИНАТА И ОБЛОЖУВАЛНИЦИТЕ : По Албанија и...

Обложувалниците во Косово наскоро би требало да бидат затворени. Ова затворање го побараа членовите на општинскиот совет на Косово. Вонредното заседавање следуваше по две...

ОВОЈ НЕ Е СО СИТЕ : На денешната прес конференција, претседателот...

- Личниот пријател на лидерите на српската опозиција Џилас и Јеремиќ, македонскиот премиер Зоран Заев го осуди екс министерот на МВР, Чавков на 18...

ГЛЕЈТЕ ШТО ПРАВАТ ГРЧКИТЕ ВМРОВЧИЊА : Близок соработник на Мицотакис...

Условна затворска казна од 28 месеци и парична казна од 20 илјади евра му одреди грчки суд на поранешниот пратеник на Нова демократија, Никос...

СРПСКАТА ПРЕМИЕРКА БРНАБИЌ СТАНА МАЈКА, СЕГА БЕБЕТО ЌЕ ЦИЦА ОД ЧЕТИРИ...

Бебето на српската премиерка, Брнабиќ сега од 4 цицки ќе цица. Значи и од татка си и од мајка си.

ПРИЈАТЕЛСКА ГРЦИЈА ПРВА РЕАГИРАШЕ: Сочувство и солидарност со граѓаните и владата...

Длабоко жалење, како и сочувство и солидарност до граѓаните и владата, изразува Министерството за надворешни работи на Грција по трагичната сообраќајна несреќа на автопатот...

ПОРАДИ ВУЧИЌ, СРБИЈА И ПОНАТАМУ ОСТАНУВА СЛЕПО ЦРЕВО И ТЕМЕН ВИЛАЕТ...

Откако Македонија денеска го потиша протоколот за членство во НАТО, Србија, БиХ и Косово се единствените земји во регионот која ќе остане надвор од...

ВУЧИЌ КАКО ГРУЈО ДА ГО ПРАВЕЛ ВО ГАЗОВИТЕ НА ВИЛИПЧЕ И...

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вели дека не постои ниту едно решение за Косово и Метохија ако истото не биде прифатено од мнозинството Срби....
- Advertisement - evn
LATEST NEWS

MUST READ