ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА ПЕЈАЧКАТА ТАМАРА ИНАКУ БЛИСКА ПРИЈАТЕЛКА НА СИНОТ НА САШО МИЈАЛКОВ СО КОГО АКААТ ПО КАРИБИТЕ И СЕ ЖУРКААТ ПО ЦЕЛ СВЕТ : Аман со овие протести за девојчето, ова ќе ја врати ли од мртвите?!

0
6794

tamaramijalkov

Погледнете го овој лешперски, кретенски, моронски, кучкин коментар на Тамара околу протестите за оставка на Тодоров :

tamarazatamara

Инаку Тамара е во често друштво на синот на Сашо Мијалков, Јордан кој студира ни помалку ни повеќе туку во Монте Карло?! Земјата на светските богаташи каде сите светски мафијаши, диктатори и кралски личности имаат отворено сметки заради ослободувањето на данок. Таа заедно со манекенката Катерина и Јордан со останатите пријатели го шпартаат светот, се сликаат на Куба, на Карибите, низ дисокотеки по Милано и други европски метрополи и малку се изнервирале од некои ебени протести и слични тракатанци.

montecarlo-panorama

(Монте Карло – метата на светските милионери, кралеви, деспоти, мафијаши кои тука ги трошат парите и ги чуват во банките во Монте Карло поради даночното ослободување).

tamaramijalkov2

(Тамара на Карибите)

1780732_10202532557449209_1881374591_n

(Катерина сликана од Тамара на Куба)

436437873

Јордан Мијалков во Милано со една од другарките на Тамара)

Приметете како малиов облекол маица со комунистот Че Гевара. Кој знае дали тој си игра мајтап со нас или пак е збунето детето. Инаку малиот важи за главен фраер во Скопје, вози џип Порше Чејен на кој само бандажите со гумите коштаат колку една гарсоњера во Автокоманда.

roleksmijalkova1

(слика од Александра Мијалкова која вака се сликаше за списанието Теа Модерна, гордо го покажуваше Ролексот од 4000е и бразлентата од скапата француска марка Хермес од 6000е)

Мајка му носи саат Ролекс и накит од Хермес кои заедно чинат 10 000 евра. Неговиот престој во прескапиот Монте Карло со патни трошоци, стан, храна, џепарац и школарина сигурно чинат 10 000 евра месечно. Тоа е таа ДПМНЕ-вска скромоност, демохристијнство, блискост со народот намачен македонски. И да, името не го даваме!