(ФОТО) НЕВИДЕНА БРУКА: Амбасадорката Караѓозова го пере службеното возилото пред зграда во Загреб, соседите бесни на неа

0
902

12049019_10153309622672479_81630294_n-670x320

Македонската амбасадорка во Загреб, Даниела Караѓаозоска е непожелна во зградата во елитната населба во Загреб, Видиковац, а соседите веќе подолго време имаат замерки на нејзиното однесување, посебно што имала навика да го пере службеното возило на паркингот пред зградата, објанува А1он, повикувајќи се на информации и фотографии што ги добиле од соседите на Караѓозоска.

Утринава повторно возачот на службеноиот автомобил, со кофа со сапуница и правосмукалка го чисти возилото. Револтирани соседи исконтактираа со редакцијата на А1он и посочија дека ова е редовна пракса, од која амбасадорката и покрај укажувањето не сака да се откаже.