(ФОТО) МЕГА СКАНДАЛ – Еве какви расистички копилиња виреат во ВМРО-ДПМНЕ : За директор на социјалното во Виница „Мртов црнец е добар црнец“

0
683

СДСМ Виница на својот Фејсбук профил објави фотографија од, како што велат, коментар на Фејсбук, напишан од Димитар Прокопенко, директор на Центарот за социјални работи-Виница.прокопенко

„Невидено расистичка објава!!!Каков говор на омраза! Повик за убиство и смрт! Директорот на Центарот за социјални работи-Виница, Димитар Прокопенко ,со неговите размислувања.Еве какви луѓе за управители поставува владејачката ДПМНЕ!, пишува во статусот на СДСМ Виница