ТРАГИЧАР НА ДЕНОТ – ПОЛИТИЧКО САМОУБИСТВО НА ТВ ВО ЖИВО: Мариглен Демири од ЛЕВИЦА ја брани Каракамишева и Андонов во дуел со премирот Зоран Заев!

0
2185

Мариглен Демири од Левица направи политичко харикири на ТВ!

Човекот кој ја заебаваше Каракамишева на предавање на Правен, сега во дуел со премиерот Заев ја бранеше и неа и десетици други ВМРО-вски крлежи и го обвини Заев и владата дека незаконски ги смениле и со тоа и нанеле штета на државатa затоа што се воделе многу судски спорови кои државата ги губела?!

Заев на ова се насмеа, и кажа дека тоа не е точно, државата ги добила речиси сите спорови со екс директори од ВМРО ДПМНЕ!

ТРАГЕДИЈА У ПИЧКУ МАТЕРИНУ!!!

Извор : Мактел.Мк

brilijant