Ременски и Милчин денеска на протест во Крива Паланка

0
262

Нов граѓански протест на Шарената револуција вечерва пред пицерија „Елит“ (Ромски дол) во 19 часот ќе се одржи во Крива Паланка.

 

Организаторите најавуваат уште еден масовен протест исполнет со позитивна енеригија, нови содржини и спектакуларен огномет.

Пред демонстрантите ќе се обратат потпретседателката на СДСМ Фросина Ременски, како и режисерот Владимир Милчин.rem i mil