ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ИСКОМЕНТИРА ЗА УАПСЕНИОТ СОВЕТНИК НА СПАСОВСКИ: Нема да има простување за никого, законите ќе важат за сите!

0
522

Не ги знам сите детали за случајот со осомничениот вработен во Кабинетот на министерот за внатрешни работи, но ги охрабрувам институциите да спроведат темелна и професионална истрага и да носат одлуки базирани на факти.

Нема место за толеранција на какви било незаконски дејства.

Институциите мора да бидат целосно посветени во служба на граѓаните и во функција на владеењето на правото.

Фејсбук статус од фан пејџот на премиерот Зоран Заев