НОВ СКАНДАЛ НА ТРАМП: Ја изневерил Меланија со порно ѕвезда пред 10 години, потоа и платил на актерката 130 000 долари во 2016-та за да молчи за време на кампањата!

0
539

Американскиот весник Волтстрит журнал објави дека порно актерката Стефани Клифорд, позната под порно името „Stormy Daniels“, добила 130.000 долари од Мајкл Коен, адвокат на Доналд Трамп во 2016 година во тек на претседателската кампања за да молчи за сексуален однос кој наводно го имала со Доналд Трамп во 2006 година.

Клифорд рекла дека сексуалниот однос се случил во јули 2006 година на голф турнир на кој присуствувале повеќе познати личности, пишува весникот. Таа на Мајспејс во 2006 објавила и нивна заедничка фотографија (погоре).

Доналд Трамп е во брак со Меланија од 2005 година.