МАКТЕЛ УСПЕА ДА ДОЗНАЕ КОЈ Е ЗДРАВКО КИТАНОВСКИ, НАЈРЕВНОСНИОТ ВМРОВЕЦ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Порано продавал вибратори во Валијант, сега е на платен список во ТЕЦ Осломеј Кичево а не оди на работа, работи на интернет, шири лажни вести во корист на ВМРО ДПМНЕ!!!

0
6153

Има еден лик, овој погоре, кој дење ноќе со години шири еден куп лажни вести и лаги и омраза кон СДСМ и побаравме малце инфо од наши читатели да видиме кој е овој човек кој го плаќа, и ете полн погодок, знаевме дека е копиле платено за дење ноќе да го брани Грујо и ВМРО ДПМНЕ од нешто што здрав човек не може да ги брани:

Za onaj so pisuvase konjon od Kicevo se vodit na platen spusok vo rek oslimej a neojt na rabota imat zadaca da jat lajna a porano prodavase kuroj vo Valijant vo Kicevo!

Ima okolu 32 33 godini, tuka nekade e ne me drzi za zbor. Ne e zenet. Nisto ne rabotit samo na fb a plata zrmat okolu 27 iljadi od rek Oslomej Kicevo. A neojt na rabota.
Nema fakultet, samo so sredno e. Nikigas zenska nemal, mislam deka e ushte nevin, licno go znam komshii sme.
Извор : Мактел.Мк