КОДОШИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ И ГРУЈО ОТИДОА ВО ИСТОРИЈАТА : Во следните два дена СДСМ ги очекува потписите за влада

0
1319

СДСМ очекува во наредните два дена да ги собере потребните потписи за добивање мандат за формирање влада, велат од оваа партија за ТВ 24.

Според телевизијата, во моментов главна точка околку која спорат ДУИ и СДСМ дали потписите значат и автоматско правење влада.

Од СДСМ велат дека потписите се важни за мандатот, а преговорите за влада ќе продолжат по добивањето на мандатот, а од ДУИ сметаат дека потписите треба да дојдат паралелно со договорот за нова влада.