Катица не спие, го РОВАРИ РЕЖИМОТ: Полицијата по налог на СЈО трага по началникот на петтата управа при МВР Горан Грујовски!

0
284

Началникот на петтата управа Горан Грујовски во моментов не е достапен за Специјалното јавно обвинителство, а полицијата го бара за да овозможи негово сослушување, тврдат извори на НОВА во полицијата. СЈО, како што јавува порталот, најпрво се обидело да го пронајде Груевски во неговиот дом, но без успех.

Горан Груевски е началник на петтата управа при МВР и близок соработник на поранешниот директор на Управата за контраразузнавање Сашо Мијалков. Пред осум месеци Јавното обвинителство заедно со Мијалков соопшти дека Груевски бил испиитан во врска со аферата со прислушувањето. Потоа сите предмети преминаа во надлежност на СЈО.