ИМАВ СТОМАК, ЕВЕ КАКО ГО СМАЛИВ ЗА 24 ЧАСА!

0
444

Се што ви треба за да ја реализирате идејата за помал стомак преку ноќ е стратешки испланирана исхрана и намирници кои го поттикнуваат исфрлањето на течности од организмот.

Screenshot_3

Ова е СОС планот на исхрана кој ќе ви помогне за 24 часа.

Појадок

Овесна каша и 1 шолја шумско овошје или

2 тврдо варени јајца и 1 шолја шумско овошје


Утрински меѓуоброк

Мала шолја јаткасти плодови и 1 портокал или

Стапчиња од целер со 2 лажички путер од кикирики


Ручек

1 големи шолји зелена салата, 1 краставица, 2 домати, 2 изрендани моркови, 1 авокадо, 1 тврдо варено јајце, мала лажица семки, масло, лимон, оцет.


Попладневен меѓуоброк

2dl павлака со малку цимет или

1 шолја сечкана краставица со копар и 2 лажици јогурт


Вечера

Печен лосос, блендиран спанаќ со маслиново масло и лук и потпечен коренест зеленчук (цвекло, морков, целер)