Забегана опозиција и конфузен лидер

0
334

Македонската опозиција, така ќе се нарекува и после прифаќање на Договорот, од потпишување на Договорот со Грција наваму се однесува не само деструктивно туку и забегано по прашање на Договорот.

Читам опозицијата ДПМНЕ поднела кривична пријава против премиерот Зоран Заев, министерот за надворешни работи Никола Димитров, претседателот на Собранието Талат Џафери и пратениците кои дадоа поддршка на Договорот за решавање на името со Грција.

Тоа да ти било велепредавство, загрозување на независноста на државата, здружување заради непријателска дејност и злоупотреба на службената должност и овластувања!

Овие се ептен забегани, друг коментар немам…

Линк до целата колумна на порталот Плусинфо.