Големата љубов на крај и донесе големи проблеми на Мелита, еве ја вистината

0
6863

Порталот Доказм истражуваше околу случајот со процурените слики на познатата и популарна Мелита Ракичевиќ дали сама си ги пуштила или тоа е направено од некои злобници или се работи за нерасчистени сметки.screenshot_1

Од луѓе блиски на Мелита, роднини и пријатели кои ни потврдија некои делови од приказната на Доказ, а фотките ги земавме од некои профили на фб, а некои и диркетно ни се праќани од разноразни профили. Напоменуваме дека изворите се анонимни.
Мелита е разведена од својот сопруг веќе извесно време, но тоа не го изнесувала многу во јавност сепак имаат детенце, и била во двеипол годишна врска со извесен битолчанец бизнисмен. кој работел со мермер извесен ЛЕОН компани, врската им била заснована на љубов и страст, а не на материјални добра двајцата биле еден во друг до уши вљубени. Се до моментот кога момакот не почнал со својата љубомора да ја гуши слободата на Мелита и таа во неколку наврати пробала да стави крај на врската, ама при тоа била изложувана на психичко малтретирање, но и емотивни изливи за да се смират и да ја продолжат врската. Дури и неодамнешното поливање на мерцедесот на Мелита со солна киселина според некои шушкања се од исто место а не заради некои други причини.

15841049_10208255323521552_1598629879_n

Заканите според блиските оделе до тој степен што тој лично и ги пуштил сликите на нет кои биле само опомена тој поседувал богата колекција од фотографии кои би ја посрамотиле Мелита, како и сите вљубени поседувал фотографии на кои Мели е скроз гола. Ако не е му се врати и не ја обноват врската пак. Мелита деновиве била под постојана пресија и случајот го пријавила во МВР каде тврди дека објавените фотки лично му ги праќала на битолскиот бизнисмен во моменти кога не биле заедно туку тој во Битола а таа во Скопје. После тоа добивала дури и смртни  закани и нејзините пријатели се загрижени за нејзината безбедност та затоа и го Замолија Доказм да ја објави вистината. Мелита не гради рејтинг и позиции со свои интимни фотки туку е жртва во ситуацијата, многу емотивно ги доживува коментарите на фб во кои лугето тврдат дека сама си ги објавила фотките за популарност.

Ние како портал ги објавуваме фотките интегрално и со еден совет: ниедна љубов не опстојува на сила или со закани господине Виктор Ѓошевски…

Напомена: Доколку спомнатите Мелита и Виктор сметаат дека оваа приказна не е точна слободно може да демантираат нивните деманти ќе бидат објавени. Ние пробавме да стапиме во контакт со Мелита која остана во шок и одби да разговара со нас за нејзината интима, посочениот господин не го знаеме затоа оставаме простор секој да реагира дополнително.

frety kio 15820277_10208255225999114_111759_n unnamed-2 hhhhh unnamed-1 unnamed domeiniii hgr

brilijant