ГЛЕЈТЕ КОЛКУ СЕ ВМРОВЦИТЕ И МИЦКО МАТЕМАТИЧАРОТ НЕИНВЕНТИВНИ : Измислија копија на ,,СТУДЕНТСКИ ПЛЕНУМ” кои ќе протестираат против преговорите со Грција и Законот за јазиците

0
435

Да се прекинат преговорите со Грција, бараат студентите кои утре во 18 часот во Битола на плоштадот Магнолија ќе се соберат да го искажат својот револт, и ги повикуваат сите граѓани кои се сложуваат со нивните ставови да ги поддржат.

Обединети под иницијативата „Млади за Македонија“ нагласуваат дека Законот за употреба на јазиците е неуставен и ќе нанесе само штета на државата.

Ова го тврди извесен Филип Романски, извесен студент на Факултет за информатички и комуникациски технологии во Битола.

Ова типче Филип Романски исто така на неговиот фејсбук профил го лајкувал и порталот Коложег кој важи за една медиумска вмровска перјаница против власта на Заев каде често пати доминираат анти западните теми каде се шири голема албанофобија и хистерија. Се поизвесно е дека најавените протести на ВМРО-ДПМНЕ ќе почнуваат преку оваа форма на незадоволство со која Христијан Мицковски и вмровците ќе се обидат да акумулираат народно незадоволство па започнуваат со харангата против власта, секако откако ќе се затопли времето 😀