ГЛЕЈТЕ КОЛКУ ЗАБЕГАЛЕ ВМРОВЦИТЕ: Функционер на ДПМНЕ од Гостивар се фали со украденото – џип Хамер од 100 000 евра и потрошувачка од 30 литра бензин на 100 км!

0
6352

Погледнете колку забегаа ВМРОВЦИТЕ!

Бобан Неофитоски од Гостивар, шеф на ВМРО ДПМНЕ во градот и функционер во министерството за земјоделие задолжен за делење субвенции се фали на интернет со џипот кој му го купил на синот Леон – Хамер од 100 000 евра кој троши 30 литра бензин на 100 км!

15741014_1440655755946490_3998618790778756274_nОва е синчето на тато:

11160006_638463079588505_5254208338675098765_n

Малиот дури дал интервју за порталот ДојдиВиди:

Леон од Гостивар е еден од ретките и горди сопственици на Хамер во Македонија.

Љубителите на автомобили многу добро знаат како изгледа и што точно носи под хаубата Хамерот.

Овој модел на Леон носи v8 мотор, со 5200 кубици зафатнита на мотор, бензинец и страшно добро чудовиште за патиштата во Македонија но и во целиот свет. 

-Прекрасен е, чувството е прекрасно, нема нешто подобро, единствена мана е голема потрошувачка од 25, 30 литри на 100 километри. – вели Леон за “ДојдиВиди”

Инаку укаредниот хамер е на Фадиљ од акцијата ,,Чекан” на осудени лица на 56 години затворска казна. Значи забеганоста отиде до таму и до тој степен што размазените напудрени синчиња на локални функционери на ДПМНЕ плаќаат 100.000 народни пари за џипови на осуденици! А според информациите вакви џип хамери има два, овој на Леонче а другиот го возат луѓе на ДУИ! АЗДИСАНИ ЛОПОВИ!!!

https://www.youtube.com/watch?v=tg3O2Llkv5g

Извор : Мактел