Вратен пасошот на Заев, во Вторник на преговори со Груевски во Стразбур

0
160

grujo-zaev

Лидерите на СДСМ, Зоран Заев и на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски во Вторник ке одат во Европскиот парламент во Стразбур каде ке се сретнат со европарламентарците на нивно барање.

На средбата европарламентарците ке се обидат да најдат решение за политичката криза.

За да се оствари средбата денеска на лидерот на СДСМ, Зоран Заев му бил вратен пасошот кој му беше одземен заради случајот Пуч.