ВМРОВСКИТЕ ТВИТЕР БОТОВИ И ТВИТЕР БОТОВИТЕ НА ФИКУСОТ ХОРХЕ ЏОРЏИО ГО НАПАДНАА ЗАЕВ НА ТВИТЕР СО БАРАЊЕ ЗА НЕГОВА ОСТАВКА

0
682

Откако премиерот Зоран Заев се огласи на Твитер по вчерашните резултати за референдумот каде народот требаше да се изјасни ЗА и ПРОТИВ договорот со Грција и Македонија и членство во ЕУ и НАТО, вмровските ботови и ботовите на Џорџио, Синиша Алексовски и Иван Трајковска кои и двајцата се вработени во тимот на Иванов и каде и двајцата хаштагираат по Твитер со хаштаг #Бојкотирам, денес го нападнаа премиерот на Твитер со барање за негова оставка, секако целта е да останат ухлебани во вилата на Водно и амнестија на Груевци и на ќосињата од колежот на 27-ми април. За потсетување, на овој консултативен референдум излегоа 650.000 граѓани од кои 600.000 се изјаснија ЗА а само 50.000 ПРОТИВ договорот со Грција и Македонија и членството во ЕУ и НАТО.