(ВИДЕО) Јанева: Судот да почне да работи, немаме еден збор во записник на главна расправа

0
336

timthumbСекој има право да каже и да коментира што сака, но тоа мене не ме обврзува, јас мора да си ја вршам својата службена должност и овластување. Приоритет се нашите предмети кои се активни и извештајот кој треба да го дадеме на 15. септември, рече Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева по завршување на рочиштето за „шамарите“ и зборовите на адвокатот Никола Додовски дека согласно барањата на Советот на јавни обвинители, Јанева и Фатиме Фетаи треба да бидат изземени од случајот.

Видеото може да го погледнете на следниот линк ОВДЕ