(ВИДЕО) Шекеринска: Шарените треба да бидат на изборна листа

0
273

Радмила Шекеринска, потпретседателка на СДСМ говори за причините зошто се согласиле за Пржинскиот договор 2, дали Груевски нема да биде лидер но и на изборна листа, дали и Заев ќе се повлече кога и Груевски. Дебатата во студио на Нова поканети биле и преговарачите од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров и Артан Груби од ДУИ кои не одговорилена поканата.

https://www.youtube.com/watch?v=g39flKT1iJc

Видео : НоваТВ