(ВИДЕО) ХАХА АЛФА СЕ ЦАРЕВИ, ГО ВИКНАА ЧИЛИМАНОВ КОЈ ЈАВНО ГИ ПОВИКА ТАКСИСТИТЕ ДА ЈА СИЛУВААТ НОВИНАРКАТА НА ЕКОНОМИСТ ВО СКОПЈЕ, ДА ЗБОРИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ДИСКРИМИНАЦИЈА

0
629

Поранешниот дописник на МИА, Цветин Чилиманов во последната емисија ,,Отворено на Алфа” како гостин збореше околу законот за дискриминација.

Интересно е што пред извесно време истиот Цветин Чилиманов ги повика таксистите во Македонија на социјалните мрежи или поточно на Твитер да ја силуваат странската новинарка на Економист, Валери Хопкинс кога ќе им упаднела во такси. По се изгледа Алфа се надмина со покана на лудаци и психопати во емисии.