(ВИДЕО) Сугарески: Собранието треба да се распушти, а не да се вдомуваат партиски кадри!

0
303

Наместо вчера или денеска да се распушти Собранието, вие денеска со десеттици точки предлагате вдомување на партиски војници во институциите, рече пратеникот Горан Сугарески од СДСМ  на денешната седница на Собранието.