(ВИДЕО) СЛЕДЕТЕ ГИ ВО ЖИВО РЕЗУЛТАТИТЕ ОД ИЗБОРИТЕ ВО САД: Кој ќе седне во најмоќната претседателска фотелја, Доналд Трамп или Хилари Клинтон?

0
923
Hillary Clinton and Donald Trump are tightening their grips on the Democratic and Republican presidential nominations.

 

Следете ги резултатите од претседателските избори во САД, помеѓу кандидатот на Демократите милионерот Доналд Трамп и кандидатката на Демократите Хилари Клинтон на следниот линк ОВДЕ.

Hillary Clinton and Donald Trump are tightening their grips on the Democratic and Republican presidential nominations.
Hillary Clinton and Donald Trump are tightening their grips on the Democratic and Republican presidential nominations.