(ВИДЕО) Села до Грујовите тастери во собрание : Закон за СЈО и Специјален суд, па избори

0
276

Пратеникот од Алијансата за Албанците, Зијадин Села, побара од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да се изгласа закон за СЈО и формирање Специјален суд, а потоа да се оди на нови избори.

– Имам чувство како да сме во предизборна кампања. Имавте мандат и тогаш постоеше декларација, но проблемот беше СЈО, а не декларацијата. Сакате да избегнете одговорност, рече Села.

Извор : А1он