(ВИДЕО) Од оро до тепачка: Масовна тепачка на македонски иселеници во Берлин – Германија!

0
5424

5286534ea0dda6e4fabf2bfa609c09e1_LНа социјалните мрежи денеска „исплива“ видео снимка од прослава на нашите иселеници во Дортмунт, Германија која имала неславен крај. Забавата ја прекинале триесетина поднапиени и нервозни иселеници кои прво се скарале, па се истепале. Неколкумина иселеници кои не контактираа велат дека биле сведоци на настанот кој се случил лани на прослава на Велигден.

Според нивното тврдење, кавгата започнала кога одредена група „весели“ иселеници не му дозволувале на еден музикант да свири на нивната маса, по што започнала тепачка.

Дел од учесниците во тепачката „заработиле“ тешки повреди. Меѓу повредените има и неколку жени. Како што велат дел од сведоците на немилиот настан, за среќа не настрадале деца, кои биле во голем број крај бината каде што свирела музиката, а токму таму била и локацијата каде се тепале иселениците.

brilijant