(ВИДЕО) ЛУДАК ВО КИНА УКРАЛ АВТОБУС И ПОКОСИЛ СЕ ШТО ГЛЕДА ПРЕД НЕГО

0
534

Најмалку пет луѓе загинаа, а повеќе од 20 се повредени во нападот во кинескиот град Лонџоу.

-Според првичните информации маж украл градски автобус и влетал во толпа луѓе, јавуваат тамошните медиуми.

На улиците каде автобусот покосил се пред себе може да се забележат луѓе како лежат по улиците, јакни, чанти и други лични предмети кои со себе ги носеле луѓето, остатоци од искршени автомобили.