(ВИДЕО) КАКОВ ШАРЛАТАН И СКАНДАЛОЗНО ИНТЕРВЈУ – АХМЕТИ НА ИНТЕРВЈУ ЗА ТВ21 ПОЧНА ДА ГО ПЛУКА СДСМ И ЖЕСТОКО ДА ГО БРАНИ ВМРО-ДПМНЕ КОЈ ДУРИ НА КРАЈ СЕ ЗАКАНИ И СО УКРАИНСКО СЦЕНАРИО!!! СО ОВОЈ СТАВ НА АХМЕТИ СТАВА ЈАСНО ДО ЗНАЕЊЕ ДЕКА ИДНА ВЛАДА ЌЕ ПРАВАТ ДУИ И ВМРО-ДПМНЕ А СЈО ЌЕ ОСТАНЕ БЛОКИРАНА!!!

0
6816

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети во вечерашното интервју ги потврди шпекулациите во јавноста за наводна коалиција на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ. Ахмети во вечерашното интервју за ТВ21 започна со плукање кон СДСМ а потоа на новинарското прашање за тоа дали ќе поддржи нови избори Ахмети одговори : Зошто да не. Сигурно е дека неприфаќањето на платформата од кој било субјект, ќе ја однесе земјата кон нови избори.

Новинарот во текот на целото интервју му дава до знаење на Ахмети што се направиле ВМРО-ДПМНЕ во нивното владеење и какви се неправди направиле врз албанците додека Ахмети на тоа одговара дека нема разлика помеѓу нив вклучително и избегнување на директните незгодни прашања.

Прашањето е колку докази дадовте. Работите кои се кажуваат за добивање на дневно политички поените и истите не се преставуваатт  во  ниедна прорама агенда потпишана и печатена од органите.  Јас нема да бидам адвокат ниту на едниот ниту на другиот, не верувам во тооа што е кажано само за дневно политички цели. Јас ги познавам добро и двете страни и да бидам искрен со вас, тие воопшто не се разликуваат кога  станува збор за третирање  на албанските прашања, рече тој,

Ахмети му порача директно на Груевски дека рокот да размисли за договор со нив е до 29 јануари и кажа дека единствено тој во ДУИ, согласно статутот, е надлежен да преговара со Груевски.

Потоа Ахмети во дел од интервјуто се закани директно со Украинско сценарио дека доколку нешто тргне наопаку многу лесно може Македонија да стане Украина. ц ц ц ц овој по средбата со Грујо дефинитивно одлепил тотално у пичку матер.

Ахмети исто така вели дека ВМРО-ДПМНЕ биле победници кај македонците бидејќи освоиле 100% македонски гласови додека СДСМ освоиле мешани гласови и тие биле втори по освоени гласови?!?!?! Каков шарлатан ејј….!!! Ако вака тргнат работите а по се изгледа така ќе тргнат господ нека и е на помош на Македонија!!!

brilijant