(ВИДЕО) ЕВЕ КОЈ СТОИ ЗАД ЧИСТКАТА ВО ВМРО ДПМНЕ, САМИОТ СИ ПРИЗНА!!!

0
4834

Фото: мета.мк
Порaнешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска пред судот рече дека не ги знае аргументите и доказите за разрешувањата од партијата и дека се воздржува од коментар за тоа. Тој додаде дека посакува силно, обединето ВМРО-ДПМНЕ кое, како што рече, „што ќе го урне ова зло“.

– Добив покана, но не можев да одам на прославата на ВМРО-ДПМНЕ. За помирувањето, Зоран Заев нека одговори – изјави тој одговарајќи на новинарски прашања денеска пред судот.

Тој додаде дека ќе ги искористи сите правни можности за одлагање на казната и нагласи дека „живееме во ненормално време“.

– Не сум изненаден од одлуката. Само се присетувам на лицата на моите адвокати кога ми ја соопштија одлуката. Јас знаев. Тие не веруваа дека политички се одлуките – заврши тој.